Ardahan Il Müftülüğüne Atanan Kondi, Görevine Başladı - Son Dakika

Ardahan Il Müftülüğüne Atanan Kondi, Görevine Başladı

18.01.2017 19:48

Ardahan Müftüsü Şaban Kondi, "Özellikle 15 Temmuz'dan sonra insanların dine ve dindarlara bakışı ciddi anlamda yara almıştır.

Ardahan Müftüsü Şaban Kondi, "Özellikle 15 Temmuz'dan sonra insanların dine ve dindarlara bakışı ciddi anlamda yara almıştır. Bu algıyı değiştirebilmek için doğru bilgiyi doğru kaynaktan insanlarımıza ulaştırmanın gayretinde olacağız." dedi.

Gaziantep İl Müftü Yardımcılığından Ardahan İl Müftülüğüne atanan Kondi, görevine başladı.

Görevi ile ilgili gazetecilere açıklamada bulunan Kondi, serhat şehrinde görev almanın mutluluğu ile Ardahan'a geldiğini söyledi.

2017'nin ilk günleri olması nedeniyle, bu yılın bölgeye ve ülkeye hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Kondi, şunları konuştu:

"Burada birlikte, istişare ederek faydalı hizmetler yürüteceğimize inanıyorum. Burada işi doğru yapmayı değil, doğru işi birlikte yapmayı esas alıyoruz. Asıl olan, öncelikle bu toplumu yanlış din algısından, doğru bir din algısı oluşturma noktasında gayret içerisinde olacağız. Özellikle 15 Temmuz'dan sonra insanların dine ve dindarlara bakışı ciddi anlamda yara almıştır. Bu algıyı değiştirebilmek için doğru bilgiyi doğru kaynaktan insanlarımıza ulaştırmanın gayretinde olacağız. İnsanlarımıza bidat ve hurafelerden arındırılmış şeklide ulaştırabilmek için çalışacağız. Bunun için personelimizle, görevli arkadaşlarımızla gece gündüz çalışıp gayret göstereceğiz. Buda bizim asli görevimizdir."

Özellikle gençlere, öğrencilere ve halka yönelik plan ve projelerinin olduğunu kaydeden Kondi, "Camilerimizi namaz kılınan ve cuma günleri bir saat cuma vaazı yapılan yerlerden ziyade gençlerimizin geldiği, bir araya toplandığı problemlerin konuşulabildiği, camiyi adeta severek gelecek insanlarımızın oluşturabileceği merkez haline getirmeyi amaçlıyoruz. Camiden öğrencilere, camiden gençliğe yönelik bir gönül bağı kurmayı hedefliyoruz." diye konuştu.

Ardahan Il Müftülüğüne Atanan Kondi, Görevine Başladı
Ardahan Il Müftülüğüne Atanan Kondi, Görevine Başladı
Ardahan Il Müftülüğüne Atanan Kondi, Görevine Başladı
Ardahan Il Müftülüğüne Atanan Kondi, Görevine Başladı

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ardahan Il Müftülüğüne Atanan Kondi, Görevine Başladı - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı