Ardahanlılar Buz Pateni Yapacak - Son Dakika

Ardahanlılar Buz Pateni Yapacak

12.01.2012 12:00
Ardahanlılar Buz Pateni Yapacak, System.String[]

Günay Nuh - Ardahan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından basketbol sahası olarak kullanılan alan, buz pateni pistine dönüştürüldü.

Günay Nuh - Ardahan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından basketbol sahası olarak kullanılan alan, buz pateni pistine dönüştürüldü.

Kış mevsiminin soğuk ve uzun geçtiği Ardahan'da gençlerin, kış sporlarına yönelmesi amacıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çalışmalar yürütülüyor. Bu çalışmalar kapsamında oluşturulan buz pistinde gençler, paten yapmayı öğreniyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kış memleketi Ardahan'da kar ve buzdan da yararlanmak istediklerini söyledi.

Müdürlük hizmet binası önündeki basketbol sahasını, kışın da gençlerin hizmetine sunmak amacıyla buz pateni pistine dönüştürdüklerini ifade eden Dereci, şunları kaydetti:

"Bu alanı yazın basketbol sahası olarak kullanıyoruz. Kışın genelde atıl durumda oluyor. Biz de burayı atıl durumdan kurtarmak için bu alanda buz pateninin yapılmasına karar verdik. Yıllar önce burada bir kez yine buz pateni yapılmıştı. Ancak son yıllarda burayı buz pisti olarak kullanmıyorduk. Bu yıl görevlilerimiz bu alana su akıtarak belli bir seviyede donduruyorlar. Hava soğuk olduğu için alan kendiliğinden donuyor. Doğal olarak donan alanda, gençlerimiz buz pateni yapıyor."

-"Daha çok milli sporcu çıkarmak istiyoruz"-

Buz pistinde gençlere buz pateni kursu da verildiğini anlatan Dereci, hafta sonları yaklaşık 20 gence 4 saat, buz pateni kursu verildiğini ifade etti.

Basketbol sahasını buz pistine dönüştürmekle gençlerin kışın da spor yapmasını sağlamayı amaçladıklarını vurgulayan Dereci, "Kar, buz denilince artık kimse üşümeyecek. Gençlerimiz buzda spor yaparak, ısınacak" dedi.

Dereci, kış sporlarında hedeflerinin büyük olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"Ardahanlı Leyla Yılmaz, bilindiği gibi milli buz patencimizdir. Ama biz daha çok milli sporcular çıkarmak istiyoruz. Bu bir altyapıdır. Asıl hedef, buz pateni sahasını Ardahan'a kazandırmak. Bu anlamda bir proje çalışmasını başlattık. İnşallah iyi bir sonuç alacağız. Buz pateni ve buz hokeyi gibi sporların artık her Ardahanlı tarafından bilinmesini ve yapılmasını amaçlıyoruz."

Gençlerden Anıl Kayatürk de buz patenini sevdiğini ifade ederek, "Ben buz patenini Ardahan'da ilk kez gördüm. Her gün gelip, kayıyorum. Bu sporu çok sevdim" diye konuştu.

- ARDAHAN

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ardahanlılar Buz Pateni Yapacak - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan Konya'da 7 kişinin öldürülmesiyle ilgili ilk açıklama: Kürt-Türk meselesiyle alakası yok 23:17 Son Dakika: İçişleri Bakanı Soylu'dan Konya'da 7 kişinin öldürülmesiyle ilgili ilk açıklama: Kürt-Türk meselesiyle alakası yok David Alaba'nın sözleşmesi sızdı! Real Madrid'e maliyeti 145 milyon euroyu buluyor 23:09 David Alaba'nın sözleşmesi sızdı! Real Madrid'e maliyeti 145 milyon euroyu buluyor 7 kişinin öldürüldüğü katliamla ilgili Konya Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan açıklama: Olayı Kürt/Türk çatışması gibi gösterenlere prim vermeyiz 22:28 7 kişinin öldürüldüğü katliamla ilgili Konya Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan açıklama: Olayı Kürt/Türk çatışması gibi gösterenlere prim vermeyiz
Konya'daki aile katliamının nedeninin 10 yıllık husumet olduğu ortaya çıktı 20:54 Konya'daki aile katliamının nedeninin 10 yıllık husumet olduğu ortaya çıktı Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü katliam evinden ilk görüntü! Cansız bedenler avluya dizildi 20:07 Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü katliam evinden ilk görüntü! Cansız bedenler avluya dizildi Tolgahan Sayışman'ın 48 yaşındaki kayınvalidesi Albana Abazi, güzelliğiyle olay oldu 18:56 Tolgahan Sayışman'ın 48 yaşındaki kayınvalidesi Albana Abazi, güzelliğiyle olay oldu
Muhtar öldürüldü, yeğeni de intikam almak için katilin kardeşini öldürdü 18:29 Muhtar öldürüldü, yeğeni de intikam almak için katilin kardeşini öldürdü İYİ Partili Arzu Önşen, yangın mağduru adamın evine giremedi! Kapıdan çeviren vatandaş: Benim için yapacağınız bir şey yok 17:32 İYİ Partili Arzu Önşen, yangın mağduru adamın evine giremedi! Kapıdan çeviren vatandaş: Benim için yapacağınız bir şey yok
Advertisement