Arena Bilgisayar'a Bir Ödül Daha - Son Dakika

Arena Bilgisayar'a Bir Ödül Daha

02.01.2012 16:07
Arena Bilgisayar'a Bir Ödül Daha

Arena Bilgisayar, 1996 yılından bugüne başarı ile sürdürdüğü Microsoft işbirliğinde, yeni bir başarıya daha imza attı.

Microsoft'tan, Kurumsal Lisanslama ve Kutu ürün gruplarında gösterdiği performanstan dolayı "2011 Yılı, Yılın Distribütörü" ödülünü alan Arena Bilgisayar, Microsoft'un kurumsal lisanslama satış modellerinden biri olan Kiralama'da da gerçekleştirdiği yüksek başarıdan dolayı bir ödül daha kazandı.

Bilişim sektörünün en yaygın dağıtım şirketi Arena Bilgisayar, 1996 yılından bugüne başarı ile sürdürdüğü Microsoft işbirliğinde, yeni bir başarıya daha imza attı.

Microsoft'un kurumsal lisanslama satış modellerinden biri olan ve şirketlerin maliyet yönetimine büyük katkı sağlayan Kiralama; 3 yıllık anlaşma şeklinde yapılıyor ve her yıl kiralanabilecek ürünler yeniden belirlenebiliyor. Buna bağlı olarak 3 yıl boyunca fiyat koruma garantisini kapsıyor. Kiralama ya da anlaşma da denilen bu hizmet ile ürünler, kiralama modeli ile müşterilerin kullanımına sunuluyor.

Microsoft, 2011 yılı başında satış modelinin daha çok yaygınlaşmasına yönelik dağıtıcıları arasında bir yarışma duyurdu. Yarışma, 3 kriteri içerisinde barındırıyordu; yeni anlaşma yapmak - anlaşma sayılarını artırmak – anlaşma yenilemelerini en çok sayıya getirmek. Yıl değerlendirmesinde tüm aylarda en çok başarı sağlayan distribütör Arena Bilgisayar oldu ve Yılın Şampiyonu olarak kupasını aldı.

Arena Bilgisayar Yazıcı ve Yazılım Bölüm Müdürü Atıf Büyüksoy, "2011 yılında gösterdiğimiz performanstan dolayı kazandığımız Yılın Distribütörü ödülünün yanında, Microsoft'un, Kiralama Modeline yönelik bizi teşvik ettiği, tatlı rekabeti de içerisinde barındıran yarışma sonucunda elde ettiğimiz kupa bizleri çok mutlu etti. Uzun soluklu bir odağı gerektiren ve istikrarlı bir çalışmanın başarı getireceği bu aktivitede planlı ve takipçi özellikleri ile emek sağlayan ekibimi kutlarım.

Çalışma prensibimiz; müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik en doğru hizmetin verilmesi, en uygun maliyetli çözümlerin sağlanması üzerine kurulu. Her zaman olduğu gibi amacımız tüketicilerin ve işletmelerin maliyetlerini doğru yönetmesi. Bu anlamda kurumsal lisanslama kiralama modeli, bir çok firmaya avantaj sağlayan; maliyetlerin doğru yönetilmesine fırsat sağlayan bir model. Amacımız eğitim organizasyonlarımız; lokal duyurularımız ile ürün modelinin daha çok dikkat çekmesi; ve bu avantajın farkına varılmasını sağlamak. Toplam kurumsal lisanslama satışlarımızın içerisinde annuity oranının artışı bizi tatmin ediyor. Daha da önemli ivmeleri 2012'de de sağlıyor olacağız." dedi.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Microsoft'tan Windows 12 atağı: Sistem gereksinimleri netleşiyor Microsoft'tan Windows 12 atağı: Sistem gereksinimleri netleşiyor

Son Dakika Güncel Arena Bilgisayar'a Bir Ödül Daha - Son Dakika


Advertisement