Arguvan'da Anı Derleme Yarışması Düzenleniyor - Son Dakika

Arguvan'da Anı Derleme Yarışması Düzenleniyor

03.04.2012 18:00
Arguvan'da Anı Derleme Yarışması Düzenleniyor, System.String[]

Arguvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Arguvan merkez ve köy okullarında anı derleme yarışması başlattı.

Arguvan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Arguvan merkez ve köy okullarında anı derleme yarışması başlattı.

Yarışma komisyon üyesi Nihal Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, amaçlarının türküleriyle halk müziğinde önemli bir yer tutan Arguvan'ın, bu türkülere zemin oluşturan kültürel değerlerine ulaşmak olduğunu belirtti.

Okul toplum ilişkilerini geliştirmeyi hedefledikleri yarışma sayesinde öğrencilerin kültürel değerlere ilgi ve saygısını artırmayı da planladıklarını anlatan Yıldırım, 40 yaşın üstündeki her Arguvanlı'nın yarışmaya başvurabileceğini kaydetti.

Yarışma sonunda dereceye girenlere Arguvan Kaymakamlığı'nca ödül verileceğini söyleyen Yıldırım, müracaatların 26 Nisan'a kadar yapılabileceğini bildirdi.

- MALATYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Arguvan'da Anı Derleme Yarışması Düzenleniyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Antalya depremi neden şiddetli hissedildi? Prof. Dr. Naci Görür, sebebini anlattı Kısıtlamayı ihlal eden çocuklar polisleri görünce tehlikeye aldırmadan bir duvarın üstünde saklandı Son Dakika! Antalya Gazipaşa açıklarında 5.2 büyüklüğünde deprem Kısıtlamada turistlerin keyfine diyecek yoktu! Maskelerini çıkartıp çekirdek çitleyip yerlere attılar Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz Asgari ücret toplantısında işçiler için ne talep edildi? İşte merak edilen detaylar Sokağa çıkma kısıtlaması sayesinde İspanya'da vaka sayısı 1 ayda 25 binden 5 bine düştü Oyuncu Selahattin Taşdöğen, metrobüsteki güvenlik görevlileriyle tartışıp karakolluk oldu