Son Dakika Haberleri: Arguvan Güne 4.5 Şiddetinde Deprem ile Uyandı

Arguvan Güne 4.5 Şiddetinde Deprem ile Uyandı

3 ay önce

Arguvan güne 4.5 şiddetinde deprem ile uyandıMALATYA - AFAD verilerine göre merkez üssü Malatya'nın Arguvan ilçesi olan 4,5 şiddetindeki deprem paniğe neden oldu.

Arguvan güne 4.5 şiddetinde deprem ile uyandı

MALATYA - AFAD verilerine göre merkez üssü Malatya'nın Arguvan ilçesi olan 4,5 şiddetindeki deprem paniğe neden oldu. Sabah saatlerinde meydana gelen deprem, korkuya neden oldu
İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD)verilene göre son bir ayda 469 irili ufaklı depremin yaşandığı Malatya'nın Arguvan ilçesi bu sabah yine depremle uyandı. Saat 07.41'de yaşanan 4,5 şiddetindeki deprem paniğe neden olurken, depreme uykuda yakalanan bir çok vatandaş korkuyla kendisini dışarı attı.
Çevre il ve ilçelerin yanı sıra Malatya merkezde de şiddetli şekilde hissedilen depremin AFAD verilerine göre yerin 4,7 kilometre altında olduğu açıklandı. Depremin en çok hissedildiği Hekimhan ilçesinde de vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı. Arguvan ile Hekimhan sınırında yaşanan depremler nedeniyle daha öncede de yüzlerde evde ağır hasar oluşmuştu. AFAD'ın verilerine göre son bir ayda merkez üssü Arguvan olan 4,1,4,5 ve 41 büyüklüğünde depremler yaşandı.
Arguvan Güne 4.5 Şiddetinde Deprem ile Uyandı
Haber Yayın Tarihi : 15.04.2019 09:00 Kaynak: İHAElektrik arızasına giden personel, yılan sürüsüyle karşılaşınca şoka girdi Rusya basını yazdı: Su-35S tipi savaş uçakları Kırım'a yerleştirilecek Saadet Partisi İstanbul Adayı Gökçınar'dan TRT'ye çağrı: Programınızda canlı yayına katılmak isterim