Arıcılık Kursuna Büyük İlgi - Son Dakika

Arıcılık Kursuna Büyük İlgi

02.01.2012 12:39
Arıcılık Kursuna Büyük İlgi, System.String[]

KO-MEK Mevlana kurs merkezinde ''Arı Yetiştiriciliği'' branşı açıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat edindirme kursları (KO-MEK) vatandaşlara farkı branşlarda eğitim vermeye devam ediyor. Mevlana Kurs Merkezi'nde açılan "Arı Yetiştiriciliği" branşı, arıcılığa ilgi duyanları sevindirdi. Kursa meslek sahibi olmak için gelenlerin yanı sıra hobi olarak kendi balını üretmek için katılanlar da var.

GELECEĞİN ARICILARI KO-MEK'TE YETİŞİYOR

Mevlana Kurs Merkezi'nde açılan Arı Yetiştiriciliği kursunda Salı, Perşembe ve Pazar günleri olmak üzere toplam 82 kişi eğitim görüyor. KO-MEK usta öğreticisi Mehmet Zeki Kazan tarafından verilen derslerde arıcılık ile ilgili temel bilgilerin yanı sıra fenni ve teknik konular anlatılıyor. Temel bilgilerin ardından ise kursiyerlere kovanların üzerinde uygulamalı eğitim yaptırılıyor.

ÇOCUKLUK ANISINI YAŞATACAK

Arı Yetiştiriciliği branşı kursiyerlerinden emekli öğretmen Sibel Kahveci yaz aylarını memleketi Sivas'ta geçirmeyi düşünüyor. Çocukluğunda buradaki bahçeli evlerinde arıcılık yapıldığını anlatan Kahveci, "Kursta öğrendiklerimle arıcılık yapmak istiyorum. Çocukluğumdaki gibi o günleri yaşamayı umut ediyorum. KO-MEK kurslarında eğlenerek eğitim görüyoruz. Bize bu imkânları sunan değerli büyüğümüz Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'na sonsuz teşekkür ediyorum'' dedi.

KENDİ BALIMI ÜRETMEK İSTİYORUM

Kursiyer Serkan Aksut ise, kursta kendisini geliştirdikten sonra arıcılık yapmak istediğini anlattı. "En önemlisi kendi balımı kendim üretmek istiyorum" diyen Aksut, verilen imkân için yetkililere teşekkür etti.

ARILARA OLAN MERAKINI KO-MEK'TE GİDERİYOR

Arıcılığı meslek olarak yapmak isteyenlerin yanı sıra konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler de kursa ilgi gösteriyor. Bu kursiyerlerden Eyüp Niyazi Sıkı arılar, kovan ve bal hakkında merak ettiği birçok bilgiye KO-MEK sayesinde ulaştığını anlattı. Sıkı, sofraların vazgeçilmezi olan bal hakkında merak ettiği tüm bilgileri edinmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Sıkı, KO-MEK kurslarını herkese tavsiye ederek, "KO-MEK iyi ki var ve ben iyi ki KO-MEK kursiyeriyim. Herkese bu eğlenceli kursu tavsiye ederim" dedi.

Arıcılık Kursuna Büyük İlgi

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Arıcılık Kursuna Büyük İlgi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cenk Tosun'dan transfer açıklaması: Everton'dan ayrılmayı düşünmüyorum Galata Köprüsü kısıtlama öncesi balıkçılarla doldu taştı Aydın semalarında esrarengiz cisim! İki gündür mahalleli korku içinde Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı Dünyanın en zengin 10 kişisinden 7'si teknoloji işi yapıyor Şeyma Subaşı ile ayrılan Guido Senia, eski sevgilisine geri döndü ABD'de başkan seçilen Joe Biden Beyaz Saray'a "first kedi" getirecek FETÖ'nün sözde imamının evindeki taburenin altından 40 bin dolar çıktı