Ariel Sharon'un Sağlık Durumu - Son Dakika

Ariel Sharon'un Sağlık Durumu

28.01.2013 11:01
Ariel Sharon'un Sağlık Durumu

Doktorlar, 7 yıldır komada olan Ariel Sharon'un beyninde hareketlenme izlediklerini bildirdi.

Doktorlar, 7 yıldır komada olan eski İsrail Devlet Başkanı Ariel Sharon'un beyninde hareketlenme izlediklerini bildirdiler.

Beerşeba'da Soroka Hastanesi doktorların yaptığı testlerde Sharon'un dış etkilere yanıt verdiğini, aile fotoğrafları gösterildiğinde ve oğlunun sesini duyduğunda bu hareketlenmenin arttığını vurguladılar.

İsrailli ve Amerikalı bilim adamlarından oluşan doktorlar, test sonrası önemli beyin hareketi gözlediklerini, bu hareketlenmenin Sharon'un tam bilinç kazanması anlamına gelmediğinin ama "umut verici" olduğu değerlendirmesinde bulundu.

Nöroloji Direktörü Alon Friedman, komada olan Sharon'un "konuşulanları dinliyor ve bazı önemli bilgiler beyinine ulaşıp işlem görüyor" tespitinde bulundu.

84 yaşındaki Sharon, 2006 yılından geçirdiği felç sonrası komaya düşmüştü.

2001 yılında İsrail Başbakanı seçilen Ariel Sharon, 2005'de İsrail ordusunun ve yerleşimcilerin Gazze'den çekilmesini düzenlemişti. İşgal topraklarda yerleşim birimlerinin çoğalması politikasını destekleyen Sahron, İsrail ve Filistin'i ve Batı Şeria'nın içini ayıran "utanç duvarının" yapılmasını başlatmıştı.

1982 yılında Savunma Bakanı olan Sharon, İsrail'in Lübnan'a açtığı savaşı yürütmüştü. İşgal sırasında, İsrail'in işbirliği yaptığı Hristiyan Falanj Milisleri Sabra ve Şatilla mülteci kamplarına girerek binlerce Filistinli sivil öldürdü ve tarihin en büyük katliamlarından birini gerçekleştirmişti.

Muhabir: Neslihan Doğan

Yayıncı: Eyüphan Kılıç - ANKARA

18 Yaş Altı Avrupa Atletizm Şampiyonası 18 Yaş Altı Avrupa Atletizm Şampiyonası Son dakika haber: İsrail: İran'a ait 4 savaş gemisi Kızıldeniz'de devriye geziyor Son dakika haber: İsrail: İran'a ait 4 savaş gemisi Kızıldeniz'de devriye geziyor Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve İsrail Başbakanı Lapid, Paris'te görüştü Fransa Cumhurbaşkanı Macron ve İsrail Başbakanı Lapid, Paris'te görüştü
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ariel Sharon'un Sağlık Durumu - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement