Arınç: Allah'ın İzniyle Düşmeyeceğiz! - Son Dakika

Arınç: Allah'ın İzniyle Düşmeyeceğiz!

18.12.2011 04:04

Mevlana'nın 738. Vuslat Yıl Dönümü Etkinlikleri'nde söz alan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'tan duygulu konuşma.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Fitneye karşı daima uyanık olacağız. Kardeşliğimizi daima yücelteceğiz. Çatışmacı, kavgacı yol ve yöntemlere asla tenezzül etmeyeceğiz" dedi.

Arınç, Mevlana'nın 738. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Etkinlikleri kapsamında Konya'daki Mevlana Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Şeb-i Arus töreninde yaptığı konuşmada, insanlığın İslam'ın evrensel mesajını duymaya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Arınç, şunları kaydetti:

"İslam'ın nezdinde bir insanı öldüren, bütün insanlığı öldürmüş gibidir. Bir insanı dirilten bütün insanlığı diriltmiş gibidir. Evet öyledir. Demek ki her Müslümanın asli görevi insanlığı diriltmektir. Öyleyse neden her Allah'ın günü İslam beldelerinden acı haberler alıyoruz. Materyalist felsefe, 'insan insanın kurdudur' diyor. Buna karşılık İslam, her insanın, her kadının, her erkeğin, her kavmin Allah'ın mesajına muhatap olduğunu, fitneden, şiddetten arınmamız gerektiğini söylüyor ve bütün insanlığın haklarını güvenceye alıyor."

Bugün sadece kendilerinin değil, bütün insanlığın hukukunu savunmak gibi bir görevlerinin olduğunu kaydeden Arınç, "Allah'a hamd olsun ki tarih ve talih milletimizin yeniden yüzüne gülmüştür. Büyük zorluklar geride kaldı, büyük mesafeler aldık. Yeniden insanlığın hizmetine koşacağız, yeniden kanatlanacağız ve kurulan tuzaklara Allah'ın izniyle düşmeyeceğiz. Gönül kazanmayı daima en büyük ideal sayacağız. Üzerinizdeki emanete halel getirmeden yeni nesillere taşıyacağız. Aşkla, aklı selimle yolumuza devam edeceğiz.

Birbirimizi anlamaya daha çok gayret edeceğiz. Fitneye karşı daima uyanık olacağız. Kardeşliğimizi daima yücelteceğiz. Çatışmacı, kavgacı yol ve yöntemlere asla tenezzül etmeyeceğiz. Zayıf olanların daima yanında olacağız. Bütün imkanlarımızı paylaşacağız.

Güç ve kuvvete boyun eğmeyeceğiz. Siyasetimizi, ticaretimizi, kültürümüzü, ilmimizi, irfanımızı, güçle ve kuvvetle tamamlamayacağız" şeklinde konuştu.

Arınç, "Büyük saldırılara uğradık, büyük badirelerden geçtik, maneviyatımızı kırmak, kardeşliğimizi yaralamak istediler. Aramıza duvarlar ördüler, uzun zamanlar birbirimizin sesini duyamadık, ama artık Allah'a şükür ki sesimiz bütün dünyada yankılanıyor" ifadelerini kullandı.

Arınç: Allah'ın İzniyle Düşmeyeceğiz!

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Arınç: Allah'ın İzniyle Düşmeyeceğiz! - Son Dakika


Son Dakika

"Asgari ücretle çalışıyorum" diyen başkan yardımcısının Maldivler'de çekilmiş fotoğrafları çıktı Danimarka'da itlaf edilen vizonlar toprağın altından yüzeye yükseldi Sıla'ya hakaret ettiği için yargılanan Davut Güloğlu'nun aldığı ceza belli oldu Oyuncu Bekir Aksoy, eşi ve 8 aylık bebeği koronavirüse yakalandı Yaşlı adam, karantinadaki oğluna ekmek götürürken tedbirlere uymayanları görünce ağladı Ortaköy sahili açıklarında bir erkeğin cansız bedeni bulundu Evinin camına "Koronavirüs bitene kadar misafir almıyoruz" yazılı afiş astı Akıncı Üssü Davası'nda sanıklardan mahkemeye küstah tehdit: Esas gülen, son gülen olacak