Arınç'ın Kıskandığı İsim - Son Dakika

Arınç'ın Kıskandığı İsim

09.01.2011 16:41
Arınç'ın Kıskandığı İsim, System.String[]

Bülent Arınç: Sağlık Bakanı Akdağ'ı Kıskanıyorum

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, her ay yapılan anketlere göre hükümetin memnun olunan çalışmalarının başında sağlık alanı geldiğini belirtti. Arınç, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı bu açıdan kıskandığını söyledi.

Bir dizi açılış ve program için Antalya'nın Alanya ilçesine gelen Bülent Arınç, bugün de Antalya'da ziyaretler ve açılışlarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde vefat eden 22. dönem milletvekili Fikret Badazlı'nın evine taziyeye giden Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, daha sonra Antalya'nın Kepez ilçesinde OFM Özçelik Sağlık Hizmetleri AŞ'ye ait hastane temel atma törenine katıldı.

Temel atma töreni öncesi konuşan Başbakan Yardımcısı Arınç, 8 yıllık hükümetleri döneminde çok güzel gelişmelerin olduğunu söyledi. AK Parti hükümeti döneminde yapılan en iyi hizmetlerin başında sağlık geldiğini hatırlatan Bülent Arınç, "Her ay 4 anket yapılıyor. Bu anketteki sorulardan birisi de 'Hükümetin hangi çalışmasından memnunsunuz.' sorusuna itiraf edeyim bunların başında sağlık gelmektedir. Sağlık alanında reform olacak hareketleri yaptık." dedi.

Bülent Arınç, 10 yıl önce hastanelerin acil servislerine gidildiği zaman hastalara ilk olarak hangi sağlık kurumuna bağlısınız diye soru sorulduğunu hatırlattı. Arınç, "Aynı sorgu melekleri Münker ve Nekir gibi soru soruyorlardı. Eğer hastaların sigortası yoksa acil servislerin kapısından geri döndürülüyorlardı." diye konuştu.

Sağlık alanında yapılan reformların en çok artı kazandıran işler olduğunu hatırlatan Başbakan Yardımcısı Arınç, sözlerini şöyle tamamladı: "Sağlık bakanımızı kıskanıyorum. En çok hangi bakandan memnunsunuz diye sorulduğunda tabiatıyla sağlık bakanı diyorlar. Ama 8 yılda hayal edilemeyen, düşünülemeyen çok büyük hizmetler gerçekleşti. Yaptığımız iş milletimize hizmet işidir. Bunun karşılığını oy olarak da istemiyoruz."

KEPEZ'E 103 YATAKLI ÖZEL HASTANE

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın eniştesi Hamit Özçelik'in oğullarının, temel atma törenini bugün gerçekleştirdiği hastane 2 bin 700 metrekare arazi üzerinde, bin 780 metrekare zemin oturumunda inşa edilecek. 103 yataklı ve toplam yatak sayısının 41'inin yoğun bakıma ait olacağı açıklandı. 3 bodrum kat ve 5 normal kattan oluşacak olan hastane içerisinde MR, tomografi ve Türkiye'de bir ilk olacak anjiyo cihazı kullanılacağı aktarıldı. Ayrıca, özel hastanenin SGK ile anlaşma sağlayacağı da belirtildi.

Arınç'ın Kıskandığı İsim

- Kaynak: CHA

Son Dakika Politika Arınç'ın Kıskandığı İsim - Son Dakika


Son Dakika

Polis midibüsü şarampole devrildi: 1 şehit, 4 yaralı Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün, Ankara Anlaşması'yla Londra'ya yerleşti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Hastanelerimiz, yoğun bakımlar doluyor Tartışmalı Oxford-Astrazeneca koronavirüs aşısı yeniden incelenecek Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesi sonrası Netanyahu'dan itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü