Arjantin'de Kayıp 44 Mürettebat İçin Arama Çalışması Başlatıldı - Son Dakika

Arjantin'de Kayıp 44 Mürettebat İçin Arama Çalışması Başlatıldı

18.11.2017 10:49
Arjantin'de Kayıp 44 Mürettebat İçin Arama Çalışması Başlatıldı, System.String[]

Arjantin donanması iki gün önce Patagonya sahilinde kaybolan denizaltı ve 44 mürettebat görevlisi için arama kurtarma çalışmaları başlattı.

Arjantin donanması iki gün önce Patagonya sahilinde kaybolan denizaltı ve 44 mürettebat görevlisi için arama kurtarma çalışmaları başlattı.

Yetkililer Cuma günü yaptıkları açıklamada San Juan ismindeki denizaltının en son San Jorge açıklarında bulunduğunu ve mürettebattan en son Çarşamba günü haber alındığını söyledi. Yerel medyada çıkan habere göre, Uluslararası Denizaltı Kurtarma Komitesi'nin (International Submarine Escape) açıklamasında denizaltının en son Puerto Madryn şehrinin 300 kilometre doğusunda bulunduğu söylendi. Konuyla ilgili Arjantin Başkanı Mauricio Macri Twitter hesabında, "Arjantin donanmasına ait San Juan denizaltını bulmak için gereken bütün ulusal ve uluslararası kaynakları kullanmaya hazırız" paylaşımında bulundu.

Denizaltının konumu halen belirlenemese de Arjantin donanma sözcüsü Enrique Balbi yerel medyaya yaptığı açıklamasında, iki gün önceki iletişimlerinde mürettebatın denizaltıyla ilgili bir problem belirtmediklerini söyledi. Denizaltıyla ilgili ilk arama çalışması Valdés Yarımadası'nın 430 kilometre güneydoğusunda yapılmış fakat bir sonuç elde edilememişti. Balbi, ilk yapılan aramanın sonuçsuz kalmasının sebebi olarak, aramanın "gece vakti kötü hava şartları dahilinde yapılmış" olmasını gösterirken, çalışmaların devam ettiğini söyledi. - İstanbul

- Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Arjantin'de Kayıp 44 Mürettebat İçin Arama Çalışması Başlatıldı - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Aşk iddialarını yalanlayan Barış Murat Yağcı, Nisa Bölükbaşı ile birlikte ev kiraladı Cristiano Ronaldo'nun üçüncü koronavirüs testi de pozitif sonuçlandı 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı