Son Dakika Haberleri: Arkadaşını 43 Bıçak Darbesiyle Öldürüp "Hırsız Yaptı" Dedi!

Arkadaşını 43 Bıçak Darbesiyle Öldürüp "Hırsız Yaptı" Dedi!

2 gün önce

Kayseri'de iki gün önce bağ evinde işlenen cinayette, olaydan yaralı kurtulan adamın arkadaşını 43 bıçak darbesiyle öldürdüğü ve olaya hırsızlık süsü verdiği ortaya çıktı.

Kayseri'de bağ evinde 45 yerinden bıçaklanarak öldürülen fabrika işçisi Hacı Korkmaz'ın (42) katil zanlısı, aynı evde yaralı bulunan iş arkadaşı Murat Karakulak (39) çıktı. Gözaltına alınan Karakulak'ın, para tartışmasında Korkmaz'ı öldürüp, olayı hırsızlık gibi göstermek için evdeki eşyaları dağıttıktan sonra bıçakla kendisini bacağından yaraladığı belirlendi.

Edinilen bilgiye göre, Hacılar ilçesine bağlı Aşağı Mahalle Uluyer Sokak üzerinde bir evde meydana gelen olayda Hacı K. (52) bıçaklanarak öldürülmüş halde bulundu. Olayda Murat K. ise (34) yaralı olarak sağlık ekipleri tarafından Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayın ardından polis ev ve çevresinde incelemeler yaparak, şüphelinin kimliğinin tespiti ve yakalanması için çalışma başlattı.

KENDİSİNİ DE BIÇAKLAYIP ORTALIĞI DAĞITTI

Yaralı olarak hastanede tedavi gören Murat K.'nın çelişkili beyanlarından şüphelenen İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olaya hırsızlık süsü verilebileceği üzerinde durarak soruşturmayı genişletti. Murat K. daha sonra ölen Hacı K. ile birlikte iş yaptığını ve Hacı'ya borcu olduğunu, konuşmak için bağ evinde oturdukları sırada çıkan tartışmada Hacı K.'yı bıçaklayarak öldürdüğünü itiraf etti.

ALTINLAR BAHÇEDE BULUNDU

Yapılan otopside Hacı K.'nın vücuduna 40 bıçak darbesi aldığı öğrenildi. Olay sonrası yapılan çalışmalarda suç aleti olan bıçak evin yaklaşık 100 metre yakınında bulunan kar kuyusunda, Murat K.'nın olaya hırsızlık süsü vermek için evden aldığı altın ve Hacı K.'nın eşyaları ise bahçede bulundu.

Cinayet şüphelisi Murat K., emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye çıkarıldı.

Haber Yayın Tarihi : 16.05.2019 12:27 Kaynak: İHA

YORUMLAR (9)
Tüm yorumlar için tıklayınız


Cani Koca, Akrabalarına Gitmesini İstemediği Eşini Bıçaklayarak Öldürdü İzmir Birlikte Yaşadığı Kadın ve Oğlunu Öldürüp İntihara Kalkıştı: 2 Ölü, 1 Ağır Yaralı Evden Gelen Kötü Kokular Korkunç Gerçeği Ortaya Çıkardı! Dehşet Evi! Birlikte Yaşadığı Kadını ve 2 Yaşındaki Oğlunu Katletti