Son Dakika Haberleri: Arkadaşlık Uygulaması Tinder, Daha Fazla Eşleşme İçin Algoritmasını Değiştirdi

Arkadaşlık Uygulaması Tinder, Daha Fazla Eşleşme İçin Algoritmasını Değiştirdi

3 gün önce

En bilinen çevrimiçi randevu uygulaması olan Tinder, artık daha anlaşılması zor bir algoritma kullanıyor.

Arkadaşlık Uygulaması Tinder, Daha Fazla Eşleşme İçin Algoritmasını Değiştirdi, System.String[]
Tinder en basit şekliyle bir partner bulma uygulaması olarak mobil platformda yer ediniyor. Kendi profilinizi oluşturduktan sonra karşınıza çıkacak olan kişileri sağa kaydırarak beğenebilir veya sola kaydırarak geçebilirsiniz. Eğer iki kişi karşılıklı olarak birbirini beğenirse bu kişilerin eşleşmesi ve buluşma şansı verilmesi sağlanıyordu.


Uygulamanın kullandığı bu basit eşleşme yöntemi artık eskide kaldı. Tinder'da artık size gösterilen kişiler, sizin gösterildiğiniz kişilerin sizi beğenme veya geçme (sağa veya sola kaydırma) oranlarına göre çıkacak. Fazlasıyla karmaşık gibi görünen Tinder'ın yeni yönteminin daha başarılı eşleşmeleri kullanıcılarına sunacağı söyleniyor.


Yeni metotu basite indirgemek gerekirse; her kullanıcının bir başkasına puan vermiş olacağını ve aldığı puan benzer olan kişilerin eşleşme yaşayacağını söyleyebiliriz. Sosyal medya devlerinden olan Tinder'ın bu yeni yöntemine ne zaman geçiş yaptığını açıklama yanlısı olmadığı da söylenen bilgiler arasında.
Kaynak: WebTekno
Amiriyle İlişkiye Giren Kadın Polisin İhmali 4 Yaşındaki Kız Çocuğunun Sonu Oldu! Ekrem İmamoğlu ile Turgay Güler Arasında Sert Tartışma! Son Dakika! Denizli'de Korkutan Deprem! Antalya ve İzmir'i de Salladı