Çılgın Norveçli, Arktik Okyanusu'ndaki buzullara aldırmadan şortuyla yüzüyor - Son Dakika

Çılgın Norveçli, Arktik Okyanusu'ndaki buzullara aldırmadan şortuyla yüzüyor

Norveçli Arne Haugland, Svalbard takımadalarında haftada üç kez buz dolu Arktik Okyanusu'nun sularında yüzüyor. Arne Haugland'in devasa buz blokları arasındaki su çukurlarına atladığı görüntüler sosyal medyada izlenme rekorları kırdı.

Arktik Okyanusu'nda bulunan Norveç'e bağlı takım adalarından Svalbard'da yaşayan 29 yaşındaki Arne Haugland, haftada bir ila üç kez arasında, sadece şort giyip, buzla kaplı Arktik Okyanusu sularında yüzüyor.

Arne Haugland'in devasa buz blokları arasındaki su çukurlarına atladığı, sonra dalıp altında yüzdüğü ve yüzeydeki buzların kırıldığı görüntüleri, yayınladığı sosyal medya hesabında çok sayıda kişi tarafından izlendi.

Çılgın Norveçli, Arktik Okyanusu'ndaki buzullara aldırmadan şortuyla yüzüyor

KORKMUYOR, AKSİNE EĞLENİYOR

Sosyal medya kullanıcılarının korkutucu bulduğu o anlara ilişkin açıklama yapan Haugland, korkutucudan çok eğlenceli olduğunu, kendisini iyi hissettiğini söyledi. Haugland, "Soğuk suda yüzmek için herhangi bir eğitime ihtiyacınız yok, buzun altında yüzmek için biraz antrenman yapmanızı tavsiye ederim. İlk olarak, soğuk suya alışın. Sonra buzun buz deliğine yukarı ve aşağı doğru dalın, böylece her şeyin buzun altından nasıl olduğunu görebilirsiniz" dedi.

Çılgın Norveçli, Arktik Okyanusu'ndaki buzullara aldırmadan şortuyla yüzüyor

YENİ ÇILGINLIKLAR PEŞİNDE

Norveç'in batı kıyısında arkadaşıyla daha çılgınca şeyler yapmak için bir yolculuğa çıkacağını söyleyen Haugland, "Şimdi buzun çoğu gitti, çok fazla ölüm dalışı, uçurumdan atlamalı ve umarım paraşütle dalma yapacağım" şeklinde konuştu.

Çılgın Norveçli, Arktik Okyanusu'ndaki buzullara aldırmadan şortuyla yüzüyor

Son Dakika

Çekirge istilalarının temel sebebi iklim değişikliği ve aşırı yağışlar Ukrayna'da bakıcı, ağlamasından rahatsız olduğu bebeği boğarak öldürdü Irak'ta salgının başından bu yana bir günde görülen en yüksek vaka kaydedildi ABD polisinin şiddeti bitmiyor! Yere ittikleri yaşlı adam, yerden kalkamadı İzmir'de denize döktüğümüz Yunanistan'dan Türkiye'ye küstah "savaş" tehdidi George Floyd protestolarına katılan eylemciler, polisi ateşe verdi Kadın iç giyim markası Victoria's Secret'ın İngiltere operasyonlarına kayyum atandı Kel erkeklerde koronavirüsten hayatını kaybetme oranı daha yüksek Suudi Arabistanlı bir baba, bebeğine kum yedirdi George Floyd için ilk cenaze töreni Minneapolis'te düzenlendi Salgının en büyük mağdurlarından hayat kadınları yaşadıkları zor durumu anlattı Fransa'da Türk anne 2 çocuğuyla havuzda ölü bulundu Trump, protestolara karşı orduyu devreye sokma planında geri adım attı Irkçılık karşıtı eylemlerde yasalar, Trump'ın elini güçlendiriyor: Orduyu sokağa çıkarabilir Putin'i çileden çıkaran olay! Yöneticileri azarladı: Sosyal medyadan mı öğreneceğiz?