Armada Gurmebus'u Yollarda - Son Dakika

Armada Gurmebus'u Yollarda

18.02.2012 12:23
Armada Gurmebus'u Yollarda, System.String[]

"Gurmebüs" adı altında İstanbul'un eski ve yeni lezzetlerini keşif için kullanacak.

Ayda bir kez İstanbul'un çeşitli semtlerine gurme turu yapmak için yola çıkacak olan "Gurmebüs", katılımcıları ile yeni lezzet duraklarını keşfetmeyi, bir "gastronomi şehri" de olan İstanbul'un bu çok özel yönünü ortaya çıkartmayı amaçlıyor.

Başlangıcı, kendilerini "Sonradan Gurmeler" diye adlandıran ekibin amatörce yaptığı gezilere dayanan "Gurmebüs", Armada Otel'in devreye girmesiyle birlikte konuya merak duyan herkesin katılabileceği bir şehir etkinliği olarak hayata geçiyor.

Gurmebüs proje ekibinden Nilay Tütüncü "Gurmebüs, İstanbul'da her hafta sonu dostlarımızla amatör olarak yaptığımız lezzet keşiflerini 'toplu bir şekilde, bir günde gezebilir miyiz?' fikri üzerinden ortaya çıktı. İstanbul gibi otobüs ve metrobüslerin de popüler olduğu, gastronomik açıdan da son derece önemli bir kentte 'lezzet keşfetme ideali ile yol alan bir otobüs'ün gerekli olduğunu düşündük. 'Gurmebüs'ü işte bu heyecan ve idealizm ile gerçekleştirmeye çalışıyoruz" diyor.

Bilal Özerol, "Gurmebüs, bir turdan öte, yaşadığımız bu önemli, zenginlik dolu İstanbul şehrini lezzetleri yönünden keşfetme hareketi, keyifli vakit geçirme fırsatı. Tüm lezzet avcılarını ve İstanbul aşıklarını çok büyük hayallerle yola çıkan Gurmebüs'ümüze katılmaya bekliyoruz" diye belirtiyor.

Ömürden Sezgin, " Avrupa'da benzer turlar var. Hem tarih hem de gastronomi turizmi açısından büyük zenginliklere sahip ülkemizde, özellikle İstanbul'da bu amaca göre düzenlenen turların olmaması ve içimizdeki İstanbul'u tanıma ve tanıtma aşkı nedeniyle böylesi bir projeyi başlattık. Armada Otel ile bu projenin çok başarılı noktalara geleceğine inanıyoruz. Başta tüm İstanbulluları ve lezzetseverleri keşiflerimize bekliyoruz" diyor.

28 kişilik oturma yeri olan otobüs, her ay en az bir kere Taksim'den aldığı yolcuları, İstanbul'un başta Fatih olmak üzere, Beyoğlu, Beşiktaş, Galata, Kadıköy, ve Üsküdar gibi semtlerine götürerek, uzman rehber kadrosu eşliğinde çok gidilen ama az bilinen lezzet noktalarının keşfedilmesine yardımcı olacak.

Hafta sonu yapılacak keşiflere katılmak isteyenler Twitter'da "@Gurmebus" hesabından etkinlik duyurularını takip edip, www.gurmebus.comadresindeki katılımcı formunu doldurarak 28 kişilik otobüs yolcuları arasına girme fırsatını yakalayabiliyorlar. Böylece İstanbul'un en lezzetli semtlerine keyifli ve tamamen ücretsiz bir tur yapma şansı da elde ediliyor. Tura katılacakları "Gurmebüs" ekibi tarafından yapılacak seçim belirliyor. Bunun de için iki koşul var. Birincisi "Gurmebüs" duyurusu yapıldığında katılım formunu dolduran ilk 28 kişi içine girmek, ikincisi de hem yeni lezzetler keşfi hem de bu gezinin takipçilere paylaşımı konusunda "heyecanlı ve etkin iletişimde bulunmak"!

"Gurmebüs"ün ilk yolculuğu 18 Şubat 2012, Cumartesi günü yapılacak. Talep şimdiden çok yüksek! "Gurmebüs" proje ekibinden Aycan Öz "Ciddi anlamda yoğun bir başvuru var. Bu keyifli gurme turuna talebin bu kadar çok olması, hem ülkemizde hem de dünyada İstanbul'un gastronomik zenginliklerini tanıtmak hedefimiz açısından sevindirici. Keşke daha çok otobüsümüz olsa da, saatte bir lezzet duraklarına otobüs kaldırsak. Bakalım bu kadar başvuru arasından seçimleri nasıl sonuçlandıracağız" diyor.

Armada Otel ve heyecanlı proje ekibi tarafından hayat bulan "Gurmebüs" projesi kısa zamanda, gastronomi konusunda İstanbul'a ilgiyi arttıracak ve yeni oluşumlara imza atacak gibi gözüküyor. "Gurmebüs"e ve katılımcılarına bu keyifli lezzet turlarında bol eğlenceler ve afiyetler diliyoruz.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Armada Gurmebus'u Yollarda - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüse yakalanan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 1,5 ay sonra yemek yiyebildi Son Dakika! Grip aşısı olabileceklerin listesi e-Nabız'a yüklendi Adnan Oktar'ın Ankara'daki evlerinden 10 milyon dolarlık fosil çıktı Tapuda yapılan hatayı fırsata çevirdi, kendine ait olmayan araziyi sattı 130 bin TL'lik altınlarını bulmak için Müge Anlı'ya başvurdular! Hayırsever vatandaş imdatlarına yetişti Vatan görevleri için Türkiye'den Karabağ'a gittiler, biri şehit, diğeri gazi oldu Üniversitedeki taciz skandalında öğrenciler yaşadıklarını anlattı: Omzumdan kalçama kadar elledi Gelin ve damadı düğünde dolandırdı! Sahte çeyreği bıraktı, gerçeğini aldı