Son Dakika Haberleri: Armstrong İlk Beşe Giremezdi'

Armstrong İlk Beşe Giremezdi'

6 yıl önce

Fransa Bisiklet Turu’nun eski şampiyonlarından Greg LeMond, Lance Armstrong’un doping yapmaması durumunda zirveye çıkabilecek kapasitede bir sporcu olmadığını söyledi.

Armstrong İlk Beşe Giremezdi', System.String[]

1986, 1989 ve 1990 yıllarında olmak üzere üç defa Tour de France zaferi elde eden Amerikalı eski bisikletçi Greg LeMond, Lance Armstrong hakkında iddialı sözler sarf etti.


Doping itirafından sonra 1999-2005 yılları arasında kazandığı yedi Fransa Bisiklet Turu şampiyonluğu elinden alınan Armstrong'un, rakamların gösterdiği kadar iyi bir sporcu olmadığını söyleyen LeMond; "Lance'in fiziksel özelliklerini biliyorum. Yapabileceğinin en iyisi ilk 30'a girmekti. Lance ve diğer tüm bisikletçilerin temiz olması koşuluyla girebileceği en iyi derece buydu. Fransa Bisiklet Turu'nu kazanamazdı hatta ilk beşe dahi giremezdi." ifadelerini kullandı.


LeMond, Armstrong'un spor tarihindeki en büyük dolandırıcılığı yaparak haksız galibiyetler elde ettiğini ve bu tarz suçlar işleyenlerin herhangi bir yerde yarışmasına izin verilmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Haber Yayın Tarihi: 26.02.2014 04:59 Kaynak: TotemSpor.Com

YORUMLAR


O pankartı gören sürücüler kornaya basmadı, gürültü bıçak gibi kesildi
Teröristlere yardım ve yataklık eden 6 muhtar gözaltına alındı İmamoğlu'nu hedef aldıktan sonra İBB'den çıkarılan Murat Kazanasmaz, Polis Radyosu'nda Genel Koordinatör oldu