Son Dakika Haberleri: Arnavut Ormancılar Beypazarı'nı Ziyaret Etti

Arnavut Ormancılar Beypazarı'nı Ziyaret Etti

8 yıl önce

TİKA ve Orman Genel Müdürlüğü işbirliğiyle Türkiye'de orman yangınları, söndürme teknikleri ve söndürmede kullanılan ekipmanlar konulu seminere katılan 20 kişilik Arnavut heyet Beypazarı'nı ziyaret etti.

Arnavut Ormancılar Beypazarı'nı Ziyaret Etti, System.String[]

TİKA ve Orman Genel Müdürlüğü işbirliğiyle Türkiye'de orman yangınları, söndürme teknikleri ve söndürmede kullanılan ekipmanlar konulu seminere katılan 20 kişilik Arnavut heyet Beypazarı'nı ziyaret etti.


Beypazarı'nda ilk olarak Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaret eden heyet işletme müdürü Hüseyin Çinko'dan Beypazarı'ndaki ormancılık faaliyetleri ve işletme binası hakkında bilgi aldı.


İşletme müdürlüğüne bağlı hudutlar içerisinde 67 bin 727 hektar orman bulunduğunu ifade eden Çinko, "2011 yılı içerisinde 1000 hektarlık alanda iyileştirme çalışması yapıldı. Müdürlük bünyesinde yeni oluşturulan ağaçlandırma biriminin de faaliyete geçirilmesiyle geçen yıl içerisinde 50 hektarlık alanda yeşil kuşak çalışması yapıldı" diye konuştu.


Geçen yıl işletme müdürlüğü sınırlarında 3 orman yangını meydana geldiğini ifade eden Çinko, "Meydana gelen 3 yangında 3,15 hektarlık alan zarar gördü. İlçe genelinde ormanlık alanların rakımın yüksek olması, köy nüfuslarının az olmasından nedeniyle yok denecek kadar az yaşanıyor. Müdürlüğümüz bünyesinde 32 memur ve 37 işçi çalışmaktadır" şeklinde konuştu.


Orman İşletme Müdürlüğünün ardından ilçe merkezini gezen heyettekiler Beypazarı'nın mimarisine hayran kaldıklarını, ilçenin tarihi dokusuna uygun olarak yapılan "Arnavut kaldırımları'nda" yürümekten çok hoşlandıklarını kaydettiler.


Arnavut heyetin, İnözü Vadisi gezisinin ardından Ankara'ya döneceği öğrenildi.


- ANKARA

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 04:04 Kaynak: AANetanyahu'nun oğlu, İstanbul paylaşımıyla sosyal medyanın gündemine oturdu
Avukatının bürosundaki görüntü, talihsiz genci ceza almaktan kurtardı Talihsiz koca, karısının söylediklerine dayanamayıp kalp krizi geçirdi