Arnavutköy'de Okul Kantinleri Denetlendi - Son Dakika

Arnavutköy'de Okul Kantinleri Denetlendi

21.09.2017 15:19
Arnavutköy'de Okul Kantinleri Denetlendi, System.String[]

Arnavutköy'de okul kantinleri denetlendiİSTANBUL, (DHA) - ARNAVUTKÖY Belediyesi, öğrencilerin sağlıklı beslenebilmesi için okul kantinlerinde denetleme yaptı.

Arnavutköy'de okul kantinleri denetlendi

İSTANBUL, (DHA) - ARNAVUTKÖY Belediyesi, öğrencilerin sağlıklı beslenebilmesi için okul kantinlerinde denetleme yaptı.

Örfi Çetinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Piri Reis İlköğretim Okulu ile Bolluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapılan denetlemelerde hijyen, düzen ve fiyatlar kontrol edildi. Öğrencilerin sağlığını tehlikeye atabilecek konular zabıta ekipleri tarafından yetkililere aktarılırken, eksikleri olan kantinlere ceza kesildi.

Öğrenci, veli ve kantin işletmecilerinin dikkat etmesi gereken unsurlar konusunda yetkililere bilgi veren Zabıta Müdürü Ekrem Baltacı, "Her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçemizde bulunan ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki okulların kantinlerini aralıklarla kontrol ediyoruz. Kantinlerin ruhsatlı olarak hijyenik şartlarda hizmet verip vermediğini inceliyoruz. Satılan ürünler arasında gazlı içeceklerin olmaması lazım. Bunun dışında et ürünlerinin doğru pişirilmesi gerekiyor. Çocuklarımızın sağlığı için bunlara dikkat edilmesi gerekiyor" dedi.

Yapılan denetlemeler öğrenci ve kantin işletmecilerinde memnuniyet yaratırken lise öğrencisi İrem Ural, "Kantinlerimizin denetlenmesinden memnunuz. Biz de böylece ne yediğimizi biliyoruz? dedi. Bir diğer lise öğrencisi Resul Aydın, 'Zabıtaların gelmesi çok iyi oldu. Bu durumdan ailelerimiz de memnun kalıyor. Bizim sağlığımız açısından daha iyi oldu' diye konuşurken, denetlemelerle bilmedikleri şeyleri öğrenme şansı yakaladıklarını söyleyen kantin işletmecisi Songül Çolak, yapılan uyarılara göre davrandıklarını ifade etti.

(FOTOĞRAF)

(Tür: İstanbul)

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Arnavutköy'de Okul Kantinleri Denetlendi - Son Dakika


Son Dakika

Bakan Kasapoğlu'ndan 3 gol atan İrfan Can'a: Maşallah sana Son Dakika: Koronavirüs aşısında kimler öncelikli olacak? Bilim Kurulu, aşılamada 4 aşamayı belirledi Canlı yayında şoke eden itiraf! Evli ve 5 çocuk babası şahıs, 18 yaşındaki kızı alıkoydu Çin'de mezbahada 'sosis' yapılmak için bekleyen 40 köpek bulundu Oyuncu Melis Birkan'ın yeni mesleği şaşırttı! Hobisi işi oldu Edip Akbayram'ın kızı Türkü'nün, babası için paylaştığı mesaj yanlış anlaşılınca olanlar oldu Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor Bebek arabasındaki kazı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi