Polisten kaçarken ölen genç için düzenlenen gösteriye polis müdahalesi (2) - Son Dakika

Polisten kaçarken ölen genç için düzenlenen gösteriye polis müdahalesi (2)

10.12.2020 21:29

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Polisin göstericilere müdahale etmesi Arnavutluk İçişleri Bakanı istifa etti TİRAN (AA) – Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, başkent Tiran'da bir gencin polisin dur ihtarına uymadığı için vurularak öldürülmesinin ardından İçişleri Bakanı Sandër Lleshaj'ın istifasını sunduğunu açıkladı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

Polisin göstericilere müdahale etmesi Arnavutluk İçişleri Bakanı istifa etti

TİRAN (AA) – Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, başkent Tiran'da bir gencin polisin dur ihtarına uymadığı için vurularak öldürülmesinin ardından İçişleri Bakanı Sandër Lleshaj'ın istifasını sunduğunu açıkladı.

Polis tarafından vurulup yaralandıktan sonra hastanede hayatını kaybeden genç için düzenlenen protestolar bugün de devam etti. İçişleri Bakanlığı önünde toplanan ve aralarında sivil toplum aktivistlerinin de bulunduğu onlarca kişi, "Adalet yoksa barış da yok" sloganları attı. Protestocular polise taş ve farklı nesneler fırlattı. Kurum binalarını korumak için onlarca polis görevlendirildi.

Protestoların devam ettiği anda Başbakan Edi Rama, yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanı Sandër Lleshaj'ın istifasını sunduğunu açıkladı.

İçişleri Bakanlığı ve Başbakanlık binası önünde dün gerçekleşen ve İçişleri Bakanı Sandër Lleshaj'ın istifasının talep edildiği gergin protestolarda, 16 polis, 1 güvenlik çalışanı ve bir kaç vatandaşın yaralandığı belirtildi.

Tiran Yerel Polis Müdürlüğü, dünkü protestoyla ilgili olarak 3 kişinin göz altına alındığını, 4 kişinin serbest bırakıldığını ve 8 vatandaşın da yasadışı toplantı ve gösteri düzenlemek suçundan arandığını açıkladı.

Başkent Tiran'da 8 Aralık günü sokağa çıkma yasağının bulunduğu saate denk gelen 01.45'te 25 yaşındaki K.R, polisin dur ihtarına uymayarak kaçmaya başlamış, kovalamaca sırasında açılan ateş sonucu yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

YORUMLAR
500
Tartıştığı 2 kardeşini ve araya giren annesine kurşun yağdıran genç, intihar etti Tartıştığı 2 kardeşini ve araya giren annesine kurşun yağdıran genç, intihar etti Manisa'da 'Tırnakçılık' yoluyla marketi soyan kadınlar iş yerini 550 TL zarara uğrattı Manisa'da 'Tırnakçılık' yoluyla marketi soyan kadınlar iş yerini 550 TL zarara uğrattı Son dakika haberleri: Esenyurt'ta korkunç olay; annesini ve iki kardeşini öldürüp intihar girişiminde bulundu Son dakika haberleri: Esenyurt'ta korkunç olay; annesini ve iki kardeşini öldürüp intihar girişiminde bulundu
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Polisten kaçarken ölen genç için düzenlenen gösteriye polis müdahalesi (2) - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement