Arnavutluk'un Bağımsızlığının 100. Yıl Dönümü - Son Dakika

Arnavutluk'un Bağımsızlığının 100. Yıl Dönümü

26.11.2012 22:01
Arnavutluk'un Bağımsızlığının 100. Yıl Dönümü, System.String[]

Arnavutluk'un bağımsızlığının 100.yıl dönümü etkinlikleri kapsamında başkent Tiran'a, bağımsızlığın mimarı olarak bilinen İsmail Kemal'in heykeli dikildi.

Arnavutluk'un bağımsızlığının 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında başkent Tiran'a, bağımsızlığın mimarı olarak bilinen İsmail Kemal'in heykeli dikildi.

Heykel dikilmesi dolayısıyla düzenlenen törene, Arnavutluk Başbakanı Sali Berişa, Meclis Başkanı Yozefina Topalli, Kültür, Turizm ve Spor Bakanı Aldo Bumci ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ulusal Şehitler Meydanı'ndaki meclis binasının yanına yapılan heykelin açılışını Başbakan Berişa yaptı.

İsmail Kemal'in büyük bir reformcu olduğunu ifade eden Berişa, "İsmail Kemal, Arnavut ulusunun büyük vizyoneridir. Hasan Priştina, İsa Boletini, Luigy Gurakugi gibi diğer yurtseverlerle birlikte İsmail Kemal, Arnavutluk'un bağımsız olması için çalışmıştır. Bugün Arnavutlar nerede bulunurlarsa bulunsun İsmail Kemal'in sayesinde özgürdür" diye konuştu.

Başkent Tiran'da dikilen İsmail Kemal heykeli, ünlü Arnavut heykeltıraş Odhise Paskali tarafında yapıldı.

Muhabir: Tiran-Kemal Zorlak

Yayıncı: Serkan Fidan - TİRAN

Arnavutluk'un Bağımsızlığının 100. Yıl Dönümü

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Arnavutluk'un Bağımsızlığının 100. Yıl Dönümü - Son Dakika


Son Dakika

Alkol alıp yaşlı annesinin evini yaktı, kenarda durup film izler gibi yangını izledi Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi Medipol Başakşehir, Şampiyonlar Ligi'ndeki ikinci maçında PSG'ye boyun eğdi Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de