Artı Sahne Mecidiyeköy'de Tiyatro Oyunları - Son Dakika

Artı Sahne Mecidiyeköy'de Tiyatro Oyunları

12.01.2018 17:55
Artı Sahne Mecidiyeköy'de Tiyatro Oyunları, System.String[]

İstanbul'un en merkezi iş ve yaşam aksı Mecidiyeköy'de bulunan Artı Sahne Mecidiyeköy, birbirinden başarılı tiyatro oyunlarına ev sahipliği yapıyor.

2018 Ocak ayının üçüncü haftasında Artı Sahne Mecidiyeköy'ün sanat takvimi şöyle:

15 Ocak Pazartesi günü, saat 20.30'da tiyatro oyunu 'Satranç'

1942 yılında sürgün hayatı yaşadığı Brezilya'da hayatına son veren Avustralyalı yazar Stefan Zweing'ın kaleme aldığı son eseri satranç, Duende Tiyatro tarafından çağdaş bir yorumla Artı Sahne Mecidiyeköy'de izleyiciyle buluşuyor. Oyun, İkinci Dünya Savaşı'nda bir otel odasına hapsedilen Dr. B. Karakterinin iç dünyasını, metnin yanı sıra hareketle de araştırıyor. Zweig'ın faşizmi hem iki insan özelinde hem de milyonlarca insanı yıkıma sürükleyen toplumsal düzeyde ele aldığı eser, bu iki bağlam arasındaki yakınlığı sorguluyor. İpek Taşdan ve Beliz Demircioğlu'nun sahneye uyarladığı oyunu yine İpek Taşdan yönetiyor ve oynuyor.

17 Ocak Çarşamba günü, saat 20.30'da tiyatro oyunu 'Alevli Günler'

Komedi oyunu 'Alevli Günler' Artı Sahne Mecidiyeköy'de izleyiciyle buluşuyor. Çocukluklarından beri ayrılmamış üç arkadaştan biri mahallenin kasabı, biri muhasebeci biri de Türk kültürü profesörü olmuştur. İçlerinden biri kanser olur ve öldükten sonra yakılmak ister. Hasta olan arkadaşlarının bu isteğini yerine getirmek ise oldukça zordur. Üç arkadaşın farklı düşünceleri sebebiyle, başvurdukları her mecrada başka bir komedi yaşanır. Irmak Bahçeci'nin yazdığı Yıldıray Şahinler'in yönettiği oyunda; Cem Davran, Bahtiyar Engin, Yıldıray Şahinler, Selin Yeninci ve Erkan Can rol alıyor.

18 Ocak Perşembe günü, saat 20.30'da tiyatro oyunu 'Ölün Bizi Ayırana Dek'

Başrollerini Hakan Yılmaz ve Ebru Cündübeyoğlu'nun üstlendiği 'Ölün Bizi Ayırana Dek' adlı komedi oyunu Artı Sahne Mecidiyeköy'de izleyiciyle buluşuyor.

Cansu ve Serdar, evlilik hayatı canlarına tak etmiş ve boşanmaya karar vermiş bir çifttir. Boşanmadan bir gece önce kendileri için düzenlenen bir kutlama partisine katılırlar. Ancak sabah aynı yatakta uyanırlar(!) Bir gece öncesine dair çok az şey hatırlayan Cansu ve Serdar'ı bekleyen asıl sürpriz, salondaki kanepede uzanmakta olan cesettir. Ne yapacağını bilemeyen çift bir yandan "Hangimiz katil?" sorusuna yanıt ararken, bir yandan da ilişkilerini, evliliklerini, geçmişlerini, kendilerini bulundukları noktaya taşıyan olayları yeniden değerlendirecek ve karşılarına çıkacak bambaşka sürprizlerle mücadele etmeye çalışacaktır.

Gergedan Yapım tarafından sahneye konan oyunun yazarı 1 Kadın 1 Erkek dizisi senaristlerinden Murat Dişli, Alper Atalan ve Zeki Enes Akkan. Oyuncular: Hakan Yılmaz, Ebru Cündübeyoğlu, Volkan Aktan. Yöneten: Hakan Yılmaz. Yapımcı: Cengiz Şahin.

19 Ocak Cuma günü, saat 20.30'da tiyatro oyunu 'Kızgın Damdaki Kedi'

"Mutlu aileler birbirlerine benzer. Her mutsuz ailenin ise kendine özgü bir mutsuzluğu vardır." diye başlamış Tolstoy, Anna Karenina'ya. Ya öyle değilse? Ya mutsuz aileler de birbirine benziyorsa?"

Dünyanın en önemli oyun yazarlarından biri sayılan Tennesee Williams'ın kaleme aldığı, orijinal adı 'Cat On a Hit Tin Roof' olan oyun 'Kızgın Damdaki Kedi', Artı Sahne Mecidiyeköy'de sanatseverle buluşuyor. Sırça Kümes adlı oyunuyla adını dünyaya duyuran Williams, 'Kızgın Damdaki Kedi' adlı oyunuyla Pulitzer ve Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Ödülü aldı. Kızgın Damdaki Kedi; Serkan Salihoğlu, Feri Baycu Güler, Tuğrul Tülek çevirisiyle ve Serkan Salihoğlu yönetmenliğinde sahneleniyor. Oyunda Sezin Akbaşoğulları, Tuğrul Tülek, Ayten Uncuoğlu, Ünal Silver, Bennur Duyucu, Ömür Kayakırılmaz rol alıyor.

20 Ocak Cumartesi günü, saat 20.30'da tiyatro oyunu 'Kürklü Venüs'

Ersin Umut Güler'in yönettiği 'Kürklü Venüs' adlı oyun, Artı Sahne Mecidiyeköy'de sanatseverlerle buluşuyor.

"Sacher Masoch'un Kürklü Venüs adlı romanını sahneye uyarlayan yazar-yönetmen Thomas Novachek, oyundaki Vanda Dunayev rolü için aradığı kadın oyuncuyu bulamamıştır. Seçmeler bitip herkes gittikten sonra Vanda Jordan adında esrarengiz bir oyuncu tiyatro salonuna gelir. Binlerce yıllık kadın-erkek ilişkisi üzerinden toplumsal cinsiyet meselesine, bireyin arzularının karanlık taraflarına ve insan doğasının sınırlarına doğru bir yolculuk başlar.

Büyülü bir atmosfer içinde, oyun içinde oyun kurgusu ile yazılmış ve sürpriz finali ile dikkat çeken Kürklü Venüs'te oyuncular farklı karakterleri oynayarak rolden role girerler. Bu karakter değişimleri onları yüzleşilmesi gereken pek çok soruyla karşı karşıya bırakacaktır." Tiyatro Yolcu'nun sahneye koyduğu oyunu Yazan: David Lves. Oyuncular: Pervin Bağdat, Ersin Umut Güler.

21 Ocak Pazar günü, saat 16.00'da tiyatro oyunu 'Hoş Geldin Boyacı'

Sahnelenmeye başladığı günden beri seyircinin yoğun ilgisiyle karşılaşan 'Hoş Geldin Boyacı' Artı Sahne Mecidiyeköy'de seyirciyle buluşuyor. Oyunda usta isim Erdal Özyağcılar'a, performansıyla göz dolduran Berna Laçin ve Gözde Çetiner eşlik ediyor.

2014 yılında Zeynep Özyağcılar'ın kurduğu Tiyatro Martı tarafından sahnelenmeye başlayan 'Hoş Geldin Boyacı'nın konusu şöyle: Walter (Erdal Özyağcılar), hayatı boyunca aktör olma hayalleri kurarken para kazanmak adına boyacılığa başlamıştır. Bir gün bir evi boyarken birden Marcia (Berna Laçin) ile karşılaşır, üzerine kapı çalınır; gelen kocası tarafından aldatılan Jane (Gözde Çetiner)'dir.

Donald Churchill'in yazdığı ve Füsun Günersel'in dilimize çevirdiği oyunun yönetmeni Arif Akkaya.

Artı Sahne Mecidiyeköy'de Tiyatro Oyunları

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Artı Sahne Mecidiyeköy'de Tiyatro Oyunları - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Öldürüldükten sonra cinsel organı kesilen Brezilyalı futbolcunun katil zanlısı suçunu itiraf etti 00:44 Öldürüldükten sonra cinsel organı kesilen Brezilyalı futbolcunun katil zanlısı suçunu itiraf etti Evli adamla ilişkisi ortaya çıkan kadın, kendini 23:30 Evli adamla ilişkisi ortaya çıkan kadın, kendini "Dini sohbetler ediyorduk" diyerek savundu Szczesny, Avrupa Şampiyonası tarihinde kendi kalesine gol atan ilk kaleci oldu 22:55 Szczesny, Avrupa Şampiyonası tarihinde kendi kalesine gol atan ilk kaleci oldu
Tek şehir iki farklı görüntü: Bir tarafta yılanla sohbet ettiler, diğer tarafta taşladılar 21:17 Tek şehir iki farklı görüntü: Bir tarafta yılanla sohbet ettiler, diğer tarafta taşladılar Ceren Duman davasında kan donduran ifadeler: İlişkiye girdikten sonra duş aldım, geldiğimde çıplak şekilde çırpınıyordu 20:42 Ceren Duman davasında kan donduran ifadeler: İlişkiye girdikten sonra duş aldım, geldiğimde çıplak şekilde çırpınıyordu Survivor Batuhan'dan zehir zemberek sözler: Şampiyon olmayı hak etmiyorlar 20:02 Survivor Batuhan'dan zehir zemberek sözler: Şampiyon olmayı hak etmiyorlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'la samimi pozlarını paylaşan Macron, fotoğrafa not da düştü 17:37 Cumhurbaşkanı Erdoğan'la samimi pozlarını paylaşan Macron, fotoğrafa not da düştü NATO Zirvesi'ne damga vuran, Kanada Başbakanı Justin Trudeau'nun renkli çorapları oldu 16:06 NATO Zirvesi'ne damga vuran, Kanada Başbakanı Justin Trudeau'nun renkli çorapları oldu
Advertisement