Artık Facebook da Onaylayacak! - Son Dakika

Artık Facebook da Onaylayacak!

18.02.2012 18:00
Artık Facebook da Onaylayacak!, System.String[]

Twitter'ın yıllardır yaptığını yapmak, galiba Facebook'un aklına yeni geldi...

Burak Öztürk

Facebook, yeni açıkladığı sistemle, bundan böyle ünlü isimler adına açılan hesaplarının gerçek olup olmadığını kontrol edecek. Ancak Twitter'ın aksine, ünlülere ait olduğu doğrulanmış hesaplara bir sembol verilmeyecek; kullanıcıya hesabı üzerinde daha fazla kontrol imkanı sağlanacak.

Ünlü olduğu doğrulanan kişilere, "Abone listesi düzenleme" ve "profillerini genişletme" gibi özellikler sunulacak. TechCrunh'ın haberine göre, siz ünlü olduğunuzu iddaa etseniz bile buna karar veren Facebook olacak. Facebook, bu doğrulama işlemi için kullanıcılardan kimlik yerine geçebilecek, ehliyet veya pasaport gibi belgeler isteyecek. Ünlü olduğunuzu ispatladıktan sonraysa, gönderdiğiniz bu bilgiler veri tabanından hemen silinecek.

Twitter'ın uzun süredir kullandığı, Google+'ın ise bir süre önce hizmete sunduğu bu doğrulama işlemine Facebook'un yeni geçmesi aslında biraz şaşırtıcı.

Artık Facebook da Onaylayacak!
Artık Facebook da Onaylayacak!
Artık Facebook da Onaylayacak!

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Artık Facebook da Onaylayacak! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Yunanistan'dan 3 Avrupa ülkesine "Türkiye'ye silah satmayın" çağrısı Çek kaleci Petr Cech, bir yıl sonra Chelsea ile futbola döndü FIFA, Avrupa Premier Ligi'ni hayata geçirmeyi planlıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine müjde: Stajyer Araştırmacı Burs Programını başlatıyoruz Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan çevirdi! Bölge her an kontrol altına alınabilir Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı