Artinternational'a Geri Sayım - Son Dakika

Artinternational'a Geri Sayım

24.09.2014 10:49
Artinternational'a Geri Sayım

Yılın merakla beklenen sanat olaylarından ArtInternational, 26-28 Eylül tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek.

Amerika'dan Çin'e, Suudi Arabistan'dan Finlandiya'ya, 24 ülkeden 80 galeri ve 400'den fazla sanatçının katılacağı fuar, bir kez daha çağdaş sanat tutkunlarının odağı olacak.

Türkiye'nin en prestijli uluslararası çağdaş sanat fuarı ArtInternational'ın ikincisi 26-28 Eylül 2014 tarihlerinde gerçekleşecek. İstanbul'un geçen yılki en önemli sanat etkinliklerinden biri kabul edilen ArtInternational'ın yönetmenliğini bu yıl da Dyala Nusseibeh, sanat yönetmenliğini ise Stephane Ackermann üstleniyor. Konuklarını bir kez daha Haliç Kongre Merkezi'nde karşılayacak fuara bu yıl 24 ülkeden 80 seçkin galeri ve 400'den fazla sanatçı katılacak.

İstanbul'dan Leyla Tara Suyabatmaz (Rampa Galeri) ve Yeşim Turanlı (Pi Artworks), Viyana'dan Ursula Krinzinger (Galerie Krinzinger), Paris'ten Olivier Belot (Yvon Lambert) ve New York'tan Leila Heller (Leila Heller Gallery)'den oluşan seçim komitesinin Avrupa, Amerika, Ortadoğu ve Asya'yı kapsayan geniş bir bölgede yaptıkları değerlendirme sonucu 80 galeri İstanbul'da sanatseverlerle buluşacak. Bu yıl ayrıca, Pearl Lam ve Edouard Malingue gibi Uzakdoğulu galeriler de ilk kez İstanbul'a gelecek.

Modern ve çağdaş sanatın ikonları İstanbul'a geliyor
ArtInternational bu yıl da modern ve çağdaş sanatın ikonlaşmış isimlerini İstanbul'da buluşturacak. Sanatseverler, Jan Fabre, Joan Miró, Tony Cragg, Andy Warhol, David Hockney, Banksy, Damien Hirst, Liu Bolin, Anish Kapoor, Marina Abramovic, Ai Weiwei gibi pek çok sanatçının işlerinin yanı sıra, Diane Arbus, Herbert List ve Patti Smith gibi usta fotoğraf sanatçılarının eserlerini görme fırsatı yakalayacak.

Ziyaretçileri heykeller karşılayacak
ArtInternational'ın Haliç Kongre Merkezi'nin terasına özel hazırlanan açık hava heykel galerisi "By The Waterside"da Joan Miró'nun dışında birbirinden etkileyici 7 heykel daha sergilenecek. Haliç'in eşsiz görüntüsüyle bütünleştirecek "By The Waterside"da yer alacak diğer sanatçılar; Mario Mauroner Gallery'den Jaume Plensa, Galerie Lelong'dan Joan Miró, Pi Artworks'ten Osman Dinç, Weingrüll'den Benjamin Appel, Lisabird Gallery'den Karl Karner, Rosenfeld Porcini'den Keita Miyazaki, Louise Alexander'dan Laurent Bolognini, Leila Heller'dan Steven Naifeh olacak.

Türkiye'den 12 galeri katılıyor
ArtInternational'ın Türkiye ayağında ise İstanbul'un güncel sanat dünyasının odak noktası olmayı başarmış 12 galeri yer alıyor. Komitenin uluslararası sergileri ve başarılarını dikkate alarak yaptıkları seçim sonucu; Galeri Manâ, NON, Pi Artworks, PİLOT, Rampa, ArtSümer, x-ist ve Galeri Zilberman gibi geçen yıl da katılmış galerilerin yanı sıra Dirimart, Galeri Nev, Rodeo ve Sanatorium gibi yeni galeriler fuardaki yerlerini alacak.

Taner Ceylan ile İstanbul'da yeniden!
Türkiye çağdaş sanatının önemli isimlerinden bazıları da yabancı galerilerle birlikte İstanbul'a geliyor. Bunlar arasında, Leila Heller Gallery'den Kezban Arca Batibeki, Murat Pulat ve Gülay Semercioğlu; Edouard Malingue Gallery'den Nuri Kuzucan ve Galerie Lelong'dan Ramazan Bayrakoğlu bulunuyor.

Türkiye'de uzunca bir aradan sonra yeniden görme şansına erişeceğimiz bir diğer sanatçı ise Taner Ceylan olacak. Yaptığı işlerle büyük ses getiren ve uluslararası alanda en çok ilgi gören Türkiyeli sanatçılardan biri sayılan Ceylan'ın yeni işleri ilk kez ArtInternational'da görücüye çıkacak. Paul Kasmin Gallery'nin standında yer alacak Ceylan ayrıca, sanat hayatının ilk heykelini de sergileyecek.

Sanatsal etkinliklerle dolu 3 gün

Stephane Ackermann'ın direktörlüğünde hazırlanan "Artistik Program"da, tanınmış sanatçılar tarafından hazırlanmış performanslar ve enstalasyonların yanı sıra Türkiye'den ve yurt dışından küratörler, enstitüler ve güncel sanat platformlarının katılımıyla gerçekleşecek etkinlikler de bulunuyor. Geçen yıl olduğu gibi Başak Şenova küratörlüğünde hazırlanan "Sahnedeki Videolar", Özge Ersoy ve Merve Ünsal'ın kâr amacı gütmeyen 11 inisiyatifi buluşturduğu "Alternatifler" ve SPOT Projects'in hazırladığı "Konuşma Programı", sergiler dışında fuarın dolu dolu geçmesini sağlayacak etkinlikler olarak öne çıkıyor.

Geleceğin sanatçılarına atölye

ArtInternational'ın çocuklara özel bölümünde ise Ülker Çocuk Sanat Atölyesi gerçekleşecek. İçerik ve tasarımı Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık bölümleri öğrencileri tarafından hazırlanan atölyeler, genç sanatçılara profesyonel bir platform sağlarken, sanatı yeni neslin gündelik bir hayatının parçası haline getirmeyi amaçlıyor.

Bilet fiyatları değişmiyor

ArtInternational, 26-27 Eylül tarihleri arasında 12:00 – 20:00, 28 Eylül Pazar günü ise 12:00 – 18:00 saatleri arasında sanatseverlerin ziyaretlerine açık olacak. Fuarın biletlerinde ücret artışı olmayacak ve geçen yıl olduğu gibi günlük Tam 30 TL, 3 günlük Tam 60 TL, 3 günlük Öğrenci 15 TL olarak satışa sunulacak. Biletler biletix'ten ya da Haliç Kongre Merkezi'nde bulunan gişelerden alınabilecek.

Fuarla ilgili ayrıntılı bilgi için www.artinternational14.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR
500
Son dakika haberi... Cüneyt Arkın'ın vefatının ardından ünlü isimler hastaneye taziye ziyaretinde bulundu Son dakika haberi... Cüneyt Arkın'ın vefatının ardından ünlü isimler hastaneye taziye ziyaretinde bulundu İSTANBUL-CÜNEYT ARKIN İÇİN DOSTLARI HASTANEYE GELMEYE DEVAM EDİYOR - 2 İSTANBUL-CÜNEYT ARKIN İÇİN DOSTLARI HASTANEYE GELMEYE DEVAM EDİYOR - 2 İstanbul Finans Merkezi Kanunu Yürürlüğe Girdi İstanbul Finans Merkezi Kanunu Yürürlüğe Girdi
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Artinternational'a Geri Sayım - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement