Son Dakika Haberleri: Artuklu Üniversitesi'nde Doğal Yapı Taşları Bölümü Açıldı

Artuklu Üniversitesi'nde Doğal Yapı Taşları Bölümü Açıldı

7 ay önce

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Midyat Meslek Yüksekokulu (MYO) Doğal Yapı Taşları Bölümü'nün açılışı yapıldı.

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) Midyat Meslek Yüksekokulu (MYO) Doğal Yapı Taşları Bölümü'nün açılışı yapıldı.

Midyat Meslek Yüksekokulu Doğal Yapı Taşları Bölümü ilk kez öğrenci aldı. Yolbaşı Mahallesi'nde eğitim ve öğretime başlayan Doğal Yapı Taşları Bölümü açılışında Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, büyümeye devam eden üniversiteye yeni bölüm ve programlar kazandırıldığını söyledi.

Ağırakça, şöyle konuştu:

"Bilgiyi üreten üniversite olarak bizler öncelikle ilim ilim içindir anlayışının biraz daha ötesinde ilim halka hizmet etmek içindir anlayışı ile hareket etmeye çalışıyoruz. Üniversitelerin bazı çok istisna programları vardır. Bu müstesna programların başında bölgemizin el mesleği olan telkari mesleğinin yaygınlaştırılması ve yine bunun yanında kadim bir meslek olan Doğal Yapı Taşları programının bu şekilde kurulmuş olmasıdır. Bu da üniversitenin halka ne kadar yakın olduğunu göstermektedir."

Midyat Meslek Yüksekokulu Müdürü Tarık Demir de Yolbaşı Mahallesi'ne daha lise gelmeden yüksekokul geldiğini kaydederek, eski belediye binasını Doğal Yapı Taşları Bölümü olarak değerlendirdiklerini bildirdi.

Açılışa, Kaymakam Hüseyin Tekin, Midyat Garnizon Komutanı Albay Mustafa Akın, Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz, İlçe Müftüsü Mehmet Şafi Bilik, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Haber Yayın Tarihi : 02.10.2018 06:05 Kaynak: AAŞarkıcı Gökhan Özoğuz, 4 Askerin Şehit Olmasını Ekrem İmamoğlu'nu Bağlayan Gazeteye Sitem Etti Kocasını, "İlişkiye Girmek İstediği İçin Öldürdüm" Diyen Kadın, Hakim Karşısına Çıktı Fenerbahçe Soyunma Odasında Skandal Dürüm İddiası!