Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Omay Atandı - Son Dakika

Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Omay Atandı

07.09.2012 12:20
Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Omay Atandı, System.String[]

YÖK'ün önerdiği adaylar arasından Cumhurbaşkanı Gül tarafından yapılan rektör atamalarında, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne yeniden Prof. Dr. Serdar Bedii Omay seçildi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK)'nun önerdiği adaylar arasından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından yapılan rektör atamalarında, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne yeniden Prof. Dr. Serdar Bedii Omay seçildi.

Kurucu rektör olarak geldiği günden beri, Mardin'in tanıtımı ve akademik alanlarda yaptığı önemli hizmetleriyle adından söz ettiren Prof. Dr. Serdar Bedii Omay'ın, Artuklu Üniversitesi rektörü olarak yeniden atanması, üniversite çalışanları, öğrenciler ve Mardin sivil toplum kuruluşları arasında büyük bir sevinçle karşılandı. Rektörlük binası önünde idari ve akademik personel tarafından coşkuyla karşılanan Prof. Omay, bundan sonraki dönemlerde üniversiteye ve bu şehre, hak ettiği itibarı kazandırmak için daha özverili şekilde mücadelesini sürdürmeye devam edeceğini ifade etti.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) kararıyla 3 aday arasından, ataması Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan Omay, medeniyetler havzasında bulunan bir şehrin üniversitesi oldukları şuuruyla her zaman hareket ettiklerini belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ve yüzyıllarca ilim ve irfanın başkentliğini yapmış bu güzel şehrin teveccühüne mazhar olmaktan dolayı müteşekkirim." dedi.

Prof. Dr. Serdar Bedii Omay, konuyla ilgili açıklamasında, bilgi ve hikmetin ortaya çıktığı bir şehirde kurulan üniversitenin gelişiminde toplumun bütün kesimleriyle geçmişte olduğu gibi gelecekte de ahenkli ve uyumlu bir çalışma için de olacağını vurguladı. Rektör Omay, şöyle dedi: "İlim ve İrfanın doğduğu bir coğrafyada emin adımlarla iddialı ilerleyen üniversite olmak için şu ana kadar gösterdiğimiz gayretlerde sivil toplum kuruluşlarının, yerel basının, akademisyen ve idari kadronun, öğrencilerin, hayırsever iş adamları ve yerel vakıfların destekleri her zaman olmuştur. Mardin Artuklu Üniversitesi'nde eğitim gören bütün öğrencilerimizin, bu şehre hak ettiği itibarı kazandırmaları için çağdaş donanımlı ve özgüvene sahip bireyler olarak yetişmelerini sağlamak, her zaman önceliklerimiz arasında yer alacaktır."

Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Omay Atandı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Omay Atandı - Son Dakika


Son Dakika

Macron, İslam'a yönelik tepki çeken açıklamaları sonrası utanmadan bir de Arapça tweet attı Genç ressam Sinem Demirci'nin son çalışması büyük beğeni topladı Son Dakika! Aliyev: Eğer Azerbaycan'a dış müdahale olursa, Türk F-16'larını semada göreceksiniz iPhone tutkunları, kutulara kulaklık ve şarj aletinin eklenmesi için TBMM'ye başvurdu Kim Milyoner Olmak İster'den 125 bin TL kazanan Hikmet Karakurt, kardeşine verdiği sözü tuttu Altın gibi sürekli yükseliyor! Ihlamurun kilosu 220 lira oldu, vatandaş gramla satın alıyor Araba kiralamak isterken her şeyini kaybeden emekli yarbayın hayatı kabusa döndü Fransız futbolcu Pogba, Macron'un İslam karşıtı sözlerine kızıp Milli Takım'ı bıraktı