Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne Yeniden Prof. Dr. Omay Atandı - Son Dakika

Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne Yeniden Prof. Dr. Omay Atandı

07.09.2012 13:15
Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne Yeniden Prof. Dr. Omay Atandı, System.String[]

Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) önerdiği adaylar arasından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından yapılan rektör atamalarında, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne yeniden Prof.Dr.Serdar Bedii Omay atandı.

Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) önerdiği adaylar arasından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından yapılan rektör atamalarında, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne yeniden Prof. Dr. Serdar Bedii Omay atandı.

YÖK kararıyla 3 aday arasından ataması Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan Omay, "Medeniyetler havzasında bulunan bir şehrin üniversitesi oldukları şuuruyla her zaman hareket ettiklerini belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımızın ve yüzyıllarca ilim ve irfanın başkentliğini yapmış bu güzel şehrin teveccühüne mazhar olmaktan dolayı müteşekkirim" dedi.

Bilgi ve hikmetin ortaya çıktığı bir şehirde kurulan üniversitenin gelişiminde toplumun bütün kesimleriyle geçmişte olduğu gibi gelecekte de ahenkli ve uyumlu bir çalışma için de olacağını vurgulayan Rektör Omay, "İlim ve İrfanın doğduğu bir coğrafyada emin adımlarla iddialı ilerleyen üniversitesi olmak için şu ana kadar gösterdiğimiz gayretlerde sivil toplum kuruluşlarının, yerel basının, akademisyen ve idari kadronun, öğrencilerin, hayırsever işadamları ve yerel vakıfların destekleri her zaman olmuştur. Mardin Artuklu Üniversitesi'nde eğitim gören bütün öğrencilerimizin, bu şehre hak ettiği itibarı kazandırmaları için çağdaş donanımlı ve özgüvene sahip bireyler olarak yetişmelerini sağlamak, her zaman önceliklerimiz arasında yer alacaktır" şeklinde konuştu. - MARDİN

Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne Yeniden Prof. Dr. Omay Atandı
Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne Yeniden Prof. Dr. Omay Atandı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü'ne Yeniden Prof. Dr. Omay Atandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Vaka sayılarında ve hastane başvurularında 2 kat artış var Juventus, deplasmanda Dinamo Kiev'i 2-0 yendi Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Çek kaleci Petr Cech, bir yıl sonra Chelsea ile futbola döndü Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan çevirdi! Bölge her an kontrol altına alınabilir Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı