Dereye düşen köpek ve yavrularını vatandaşlar kurtardı - Son Dakika

Dereye düşen köpek ve yavrularını vatandaşlar kurtardı

26.06.2022 12:58

Artvin'in Hopa ilçesinde dereye düşen köpek ve yavruları, vatandaşlar tarafından kurtarıldı.

Artvin'in Hopa ilçesinde dereye düşen köpek ve yavruları, vatandaşlar tarafından kurtarıldı.

İlçede sanayi sitesinde bulunan şehir içi dolmuş kooperatifinde çalışan şoförler, yaklaşık 1 ay önce sokakta buldukları köpek ile 8 yavrusuna, kooperatif binasının arka tarafında bakmaya başladı.

Dün sabah işe geldiklerinde ise köpek ve iki yavrusunun dereye düştüğünü, istinat duvarı nedeniyle de çıkamadıklarını gören şoförler kısa sürede harekete geçti.

Şoförlerden Levent Sarı, merdiven yardımıyla dereye inerek, yavru köpekleri bulundukları yerden çıkarttı.

Anne köpek de insan yardımına ihtiyaç duymadan dereye uzatılan merdivenden çıkarak kurtuldu.

"Yavru köpekler için daha güvenilir bir yer yaptık"

Konuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Levent Sarı, derenin debisinin çok düştüğünü ve kenarlarında su olmaması nedeniyle köpeklerin akıntıya kapılmadığın belirterek, "Yaşanan olay sonrası yavru köpekler için daha güvenilir bir yer yaptık. Köpeklere burada yuva yaptık. Biz arkadaşlar olarak bakıyoruz, muhafaza ediyoruz. Köpeklerin tekrar düşmemesi için önlem aldık. İnşallah böyle bir olay tekrar başımıza gelmez." diye konuştu.

Şehir içi dolmuş durağında çalışan Tanju Saraçoğlu da köpek ve yavrularına, yaklaşık bir ay önce şoförler olarak sahip çıktıklarını anlattı.

Köpeğin ve yavrularının ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirten Saraçoğlu, "Arkadaşlar olarak aramızda para topluyoruz. Mama ve yiyeceklerini alıyoruz. Bu köpekleri çok seviyoruz." dedi.

YORUMLAR
500
Son dakika haberleri... Jandarma Genel Komutanlığındaki atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'de Son dakika haberleri... Jandarma Genel Komutanlığındaki atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'de Bakan Vahit Kirişci, bin 300 tarım kredi markete kasap reyonu açılacağını açıkladı Bakan Vahit Kirişci, bin 300 tarım kredi markete kasap reyonu açılacağını açıkladı Trafik sigortası primlerine yüzde 20'ye kadar zam yapıldı! İşte yeni tarifeler... Trafik sigortası primlerine yüzde 20'ye kadar zam yapıldı! İşte yeni tarifeler...
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Dereye düşen köpek ve yavrularını vatandaşlar kurtardı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement