Artvin'de İstiklal Marşı Okuma Yarışması - Son Dakika

Artvin'de İstiklal Marşı Okuma Yarışması

25.02.2013 17:10
Artvin'de İstiklal Marşı Okuma Yarışması, System.String[]

Artvin'de ilkokul ve ortaokullar arası İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışması düzenlendi.

Artvin'de ilkokul ve ortaokullar arası İstiklal Marşı'nı güzel okuma yarışması düzenlendi.

İstiklal Marşı'nın kabulünün 92. yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma etkinlikleri çerçevesinde Artvin Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi toplantı salonunda düzenlenen yarışmaya, 13 ilkokul ve 11 ortaokul öğrencisi katıldı.

Ortaokullar arasında Aslıhan Yeniçeri birinci olurken, Çağla Yiğit ikinciliği, Bahriye Bilge Yanmaz üçüncülüğü elde etti. İlkokullar arasında ise Elif Nidanur İlhan birinci, Emre Dede ikinci, İrem Çelik ikinci oldu.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yanmaz, amaçlarının çocukları yarıştırmak olmadığını belirterek, "Bayrağımızı ilelebet müdafaa ve muhafaza edecek bir nesil yetiştirmek adına bugüne gelinceye kadar büyük çaba sarf edildi. Bu çaba bu gençlerle devam edecek. Cumhuriyetimiz, İstiklal Marşımız ve şanlı bayrağımız bu dünya döndükçe sonsuza dek yaşayacak. Bunu yaşatacak olan, bu ruhu taşıyan sevgili gençlerimizdir. Bu ruhu veren de değerli öğretmenlerimizdir" dedi.

Yanmaz, yarışmanın Artvin'in ilçelerinde de yapıldığını ifade ederek, önümüzdeki günlerde il finalinin yapılacağını söyledi.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilere ve dereceye girenlere çeşitli hediyeler verildi.

Muhabir: Yusuf Okur

Yayıncı: Asena Akçay - ARTVİN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Artvin'de İstiklal Marşı Okuma Yarışması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Araç sahipleri rakamı görünce neye uğradığını şaşıracak! Benzine büyük zam geldi Lüks cipteki infazın detayları kan dondurdu: Önce iki arkadaşını öldürdü, sonra intihar etti Başbakan onayladı, Pakistan'da artık tecavüzcüler hadım edilecek Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, doların neden yükseldiğini anlattı Türk ustanın ürettiği gümüş maskeler 1500 liradan, altın maskeler ise 20 bin liradan satışa sunuldu Talihsiz kadın, birlikte yaşadığı erkek arkadaşının banyosunda ölü bulundu Ekvador'da koronavirüsten ölenler kimlik tespiti için mezardan çıkarılıyor Çocuğunu ölüme terk eden cani anne konuştu: Tepkilerden çekindiğim için yaptım