Artvin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. Yıl Dönümü - Son Dakika

Artvin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. Yıl Dönümü

07.03.2018 21:36
Artvin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. Yıl Dönümü, System.String[]

Artvin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü nedeniyle kentte kortej yürüyüşü düzenlendi.

Artvin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümü nedeniyle kentte kortej yürüyüşü düzenlendi.

Ellerinde Türk bayrakları ve meşale bulunan vatandaşlar, Livane Mehteran Takımı eşliğinde Artvin Belediye binası önünden Halit Paşa Meydanı'na kadar yürüdü.

Vali Ömer Doğanay, yürüyüşün ardından yaptığı konuşmada, 7'den 70'e binlerce insanla Artvin'in kurtuluş yıl dönümünü kutlamaktan onur duyduğunu söyledi.

Türkiye'de neredeyse kurtuluş yıl dönümü kutlanmayan il olmadığını belirten Doğanay, "Düşmanlarımızı Allah'ın yardımıyla bu vatandan ebedi olarak def ettik. Kurtuluş Savaşı ve 15 Temmuz'daki ruh bu millette ebedi olarak devam edecek." dedi.

Doğanay, vatan toprağını için şehit düşen tüm vatan evlatlarına Allah'tan rahmet diledi.

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise Artvin'in yeniden vatan topraklarına katılmasının 97'nci yılını ilk günkü heyecanla kutlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Kocatepe, konuşmasında şunları söyledi:

"Dünyaya hükmedecek bir devletin doğum sancılarını yaşadığımız bu günlerde diyoruzki 'ha Afrin ha Artvin' bizim için fark etmez. Ecdadımızın zaferleriyle, kahramanlıklarının hikayeleriyle büyüdük. 'Bunlar mazide kaldı' derken Allah'a bu millete, dosta düşmana Türk'ün gücünü gösterme imkanı verdiği için şükürler olsun."

Türk askerinin Afrin'de adeta yeni bir Malazgirt destanı yazdığını dile getiren Kocatepe, "İçeride ve dışarıda bugünleri karalamaya çalışanlar dün olduğu gibi bugün de olacaktır. Biz sefere çıkıyoruz, zafer Allah'tandır. Bu ülkede 'a partisi', 'b partisi' derdi yoktur. ya vatan seversiniz ya da vatan hainisiniz. Bugün savaştaki bir milletin, dua eden halkı olarak buradayız. Buradan Afrin'deki askerlerimize dualarımızı gönderiyoruz."

Kutlamalar çerçevesinde Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro Topluluğu, Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde, "Kuvayi Milliye" adlı tiyatro oyununu sahneledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Artvin'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. Yıl Dönümü - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Ziraat Türkiye Kupası'nda 5. tur eşleşmeleri belli oldu Seda Sayan'ın oğlu Oğulcan Engin, koronavirüse yakalandı Club Brugge, Samatta için Fenerbahçe'ye 10 milyon euro önerecek Lüks cipteki hesaplaşmada ölen 3 kişinin de tabancada parmak izi bulundu Alev Alev dizisinde alkış toplayan sahne! Cemre, yıllarca kendisine psikolojik şiddet uygulayan eşine meydan okudu Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Koronavirüs tedbirleri almaya mecburuz ve alacağız Bebek gömüldüğü sanılan mezarlıkta köpek cesedi bulundu 40 bin TL'lik kürk yaptıran Bülent Ersoy'dan bir garip çıkış: Asgari ücretlilere üzülüyorum