Asansörlü Mahalle - Son Dakika

Asansörlü Mahalle

19.01.2012 12:28
Asansörlü Mahalle, System.String[]

Bülent DİKTEPEKarabük, (DHA)- Karabük'ün Kayabaşı Mahallesi'nde oturanların 100 metre uzunluğundaki merdivenleri çıkmakta zorlanması üzerine tepenin olduğu yere 40 metre yükseklikte asansör kule yapıldı.

Bülent DİKTEPE Karabük, (DHA)- Karabük'ün Kayabaşı Mahallesi'nde oturanların 100 metre uzunluğundaki merdivenleri çıkmakta zorlanması üzerine tepenin olduğu yere 40 metre yükseklikte asansör kule yapıldı.

Karabük Belediyesi, Kayabaşı Mahallesi'nde 100 metre uzunluğundaki merdivenleri kullanmaktan usananların çilesini asansörle sonlandırdı. Tepenin bulunduğu yere 12 ve 6 kişi kapasiteli yaklaşık 40 metre yüksekliğinde kule yapıldı. Hergün 07.00- 23.00 saatlerinde hizmet veren asansörde bir görevli bulunuyor. Karabük Belediye Başkanı MHP'li Rafet Vergili tarafından 5 Ekim'de asansörün açıldığını belirten Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, şöyle dedi

29 Mart seçimlerinden sonra vatandaşlarımızdan yaşlı ve hasta olanların merdivenleri kullanmakta zorluk çektiği, mağdur oldukları yönünde başkanımıza talepler geldi. Başkanımız, proje ekipleri ile görüşerek zemin etüdlerinden sonra buraya en uygun projenin bir asansör kule olacağına karar verdi. 5 Ekim'de de asansörleri faaliyete geçirdik. Halkımız çok memnun. Daha seri hareket edebilen daha çok ayakta olan vatandaşlarımızın kullandığı 6 kişilik asansörümüzün dışında biri daha büyük olan 12 kişilik içinde sedye ile hasta taşınabilecek, özürlü vatandaşlarımızın çok rahat bir şekilde tekerlekli sandalye ile kullanabilecekleri bir asansörümüz var.

Mahalle sakinleri özellikle kış aylarında merdivenleri kullandıklarında büyük zorluk çektiklerini, şimdi ise asansörler sayesinde çok rahat ettiklerini söyledi.

(Tür: Yurt)

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Asansörlü Mahalle - Son Dakika


Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Zeynep Sever Demirel, Volkan Demirel'le tanışma hikayesini anlattı: Futbolcu denince istemedim Ronaldo'nun sevgilisi yaşadıkları tutkulu aşkı anlattı: Cristiano tam bir bomba Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı