Asena'yı İsteyen 102'lik Dede, Muradına Erdi - Son Dakika

Asena'yı İsteyen 102'lik Dede, Muradına Erdi

04.05.2016 16:35
Asena'yı İsteyen 102'lik Dede, Muradına Erdi, System.String[]

Doğum gününde Asena'yı görmek isteyen İkinci Dünya Savaşı'nda Naziler'in elinden kurtulan Dağıstanlı 102 yaşındaki Sefer Aymergen'in hayali gerçek oldu.

Tuzla'daki KASEV Huzurevi'ni ziyaret eden ünlü oryantal, İkinci Dünya Savaşı'nda Naziler'in elinden kurtulan Dağıstanlı 102 yaşındaki Sefer Aymergen'in doğum gününde göbek attı.

ASENA'YI GÖRÜNCE DUYGULANDI

Asena, kendisini görmek Sefer Aymergen'i kaldığı huzurevinde ziyaret edip, merkezde kalan yaşlılarla bir araya geldi. KASEV (Kadıköy Sağlık Eğitim Merkezi Vakfı)'nın en yaşlı sakini 102 yaşındaki Sefer Aymergen doğum günü için kendisini ziyaret eden gelen ünlü oryantali karşısında görünce duygulandı.


KASEV Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Çetin Oraler'in organize ettiği etkinlikte Asena, ziyaret ettiği Aymergen'in elini öperek, onunla objektiflere poz verdi.


"NAZİLERİN ELİNDEN KURTULDUĞUMDA..."

Ünlü oryantalin sürpriziyle büyük mutluluk yaşadığını anlatan Aymergen "Hayatımda Naziler'in elinden kurtulduğumda büyük heyecan ve sevinç duymuştum. Şimdi de Asena Hanım'ın buraya gelmesiyle mutluluk yaşadım" diye konuştu.


DOĞUM GÜNÜNDE ASENA'YI İSTEDİ

102 yaşındaki Sefer Aymergen'in, doğum gününde Asena'yı görmek istediğini ve ona sürpriz yaptıklarını anlatan KASEV Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Çetin Oraler "Dağıstanlı Sefer amcamız 1914 doğumlu. Bu gün de 102 yaşını kutlayacağız. Ona biz baba diyoruz. Ben burada kalanların en küçüğüyüm, yaşım 78. Sefer baba İkinci Dünya Savaşı'nda Sovyet ordusunda Almanlar'a karşı harbe katılmış. O zamanlar 20 yaşlarında Rus ordusunda makine mühendisi üsteğmenmiş. Orada Gestapolar'ın elinde esir düşmüş. 'Ne istersin?' diye sorduk. 'Asena'yı görmek isterim' dedi. Bizde 'Peki 'dedik" şeklinde konuştu. (Kaynak: Sözcü)


Asena'yı İsteyen 102'lik Dede, Muradına Erdi

Son Dakika Magazin Asena'yı İsteyen 102'lik Dede, Muradına Erdi - Son Dakika Magazin

YORUMLAR (15)
  • Samsun davud: Ne ortam ne yapılan iş ne amaç hiç biri birbiriyle ilişkili değil.. dam ustunde saksağan. Vur beline kazmayı öter allah deyu deyu gibi bir şey olmuş Cevap Yaz 2 6 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaştı Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürdü, Ermeniler cepheyi bırakıp kaçtı! Önemli arazi ve tepeler işgalden kurtarıldı Tartıştığı babasını defalarca bıçakladı, komşularından ambulans çağırmasını istedi İmamoğlu, İstanbul için düzenlenen koronavirüs toplantısını Bakan Koca'nın paylaşımından öğrendi Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı