Asgiad'dan Şanlıurfa'ya İş Gezisi - Son Dakika

Asgiad'dan Şanlıurfa'ya İş Gezisi

09.01.2012 13:26
Asgiad'dan Şanlıurfa'ya İş Gezisi, System.String[]

(ASGİAD), Şanlıurfa'ya iş gezisi düzenledi.50 iş adamı ile iş gezisine çıkan dernek üyeleri, önemli iş bağlantıları gerçekleştirdi.

Adıyaman Sanayici ve Genç İşadamları Derneği

(ASGİAD), Şanlıurfa'ya iş gezisi düzenledi. 50 iş adamı ile iş gezisine çıkan dernek üyeleri, önemli iş bağlantıları gerçekleştirdi.

ASGİAD Başkanı Mehmet Fatih Bilgiç, AA Muhabirine yaptığı açıklamada, 50 iş adamı ile birlikte Şanlıurfa sanayisini yerinde inceleme yaptıklarını ve Şanlıurfa'nın sanayicileri ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin ile fikir alış verişinde bulunduklarını ifade etti.

Bilgiç, yurt dışı ve yurt içi gezilerle ilin ekonomisinin canlanacağının altını çizerek, bir ilin, gelişmesinde ihracatın ve ticaretin büyüklüğü ile eş değer olarak hareket ettiğini söyledi.

İş adamlarının ülkenin her alanında ne üretildiğini bilmesi gerektiğini belirten Başkan Bilgiç, şöyle konuştu:

"İş adamlarımız ülkemizin her alanında her ilinde neyin üretilip neyin satıldığından haberdar olmaları gerekmektedir. Eğer biz sanayiciler bu ekonomik gelişmeyi istiyorsak bunları yapmalıyız. Bir iş adamı için iş gezileri ve ticari görüşmeler çok önemlidir. Bizler ASGİAD olarak Adıyaman'da bu boşluğu doldurmaya çalışıyoruz. Yaptığımız gezide 50 iş adamımız ile Şanlıurfa'nın hem sanayisini, hem manevi yerlerin nasıl değerlendirildiğini yerinde gördük. Şanlıurfa İş Adamları Derneği Yönetimi ve üyeleri ile ikili iş görüşmelerimiz ve önemli dostluğumuz oluştu. Ayrıca Ticaret Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin bey ile hem Adıyaman ekonomisini hemde Şanlıurfa ekonomisi ile alakalı nelerin üretilip nelerin satıldığı yönünde önemli bir görüşmemiz oldu."

İş gezisinin sektörel bazda olduğunu ifade eden Bilgiç, yapılan gezilerde sektörel bazda daha verimli olduğunu, sanayicilerin kurumsallaşmadan üretime kadar bir çok alanda bu şekilde daha çok yararlandıklarını da sözlerine ekledi.

- ADIYAMAN

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Asgiad'dan Şanlıurfa'ya İş Gezisi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü