Aşık Mahsuni Şerif Anıldı - Son Dakika

Aşık Mahsuni Şerif Anıldı

19.05.2012 13:46
Aşık Mahsuni Şerif Anıldı

Aşık Mahsuni Şerif ölüm yıl dönümünde Antalya'da anıldı.

Ünlü Halk Ozanı Aşık Mahsuni Şerif Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Antalya Şubesi ve Alevi Kültür Dernekleri Antalya Şubesinin düzenlediği etkinlikle anıldı.

Antalya Cemevinde gerçekleşen anma etkinliğinde ünlü Halk Ozanının hayatı ve eserleri görsel olarak izleyicilere sunulurken gecede ayrıca Aşık Mahsuni Şerif'in Antalya'da yaşayan Ünlü ressam Fikret Okyam için bestelediği türkü de izleyicilere dinletildi.

Yogun bir izleyici kitlesinin katılımıyla gerçekleşen anma etkinliğinde bir konuşma yapan Alevi Kültür Dernekleri Antalya Şube Başkanı Hakverdi Çelik; "Cumhuriyet döneminin Cumhuriyet sevdalısı en büyük ozanı aşık Mahzuni Şerif'i manevi huzurunda aydınlanma ocağında bir kez daha selamlamanın onurunu yaşıyoruz Aşık Mahsuni sanatını üretirken halkından kopmamış, halkın gönül penceresi olmuş, halkın acılarına sevdalarına, istemlerine ve duygularına sazı ve sözüyle tercümanlık yapmıştır. Gün gelmiş halkın silahı olmuş, gün gelmiş halkın rehberi olmuş, gün gelmiş taşa tutulan çağımızın çağdaş Pir Sultan Abdalı olmuştur." dedi.

YORUMLAR
500
Kaş'ta Hadise rüzgarı Kaş'ta Hadise rüzgarı Çaya devrilen tomruk kamyonundaki işçi için arama kurtarma ekipleri seferber oldu Çaya devrilen tomruk kamyonundaki işçi için arama kurtarma ekipleri seferber oldu Alanya'da devrilen kamyondaki 1 kişi Alara Çayı'nın sularına kapılarak kayboldu Alanya'da devrilen kamyondaki 1 kişi Alara Çayı'nın sularına kapılarak kayboldu
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Aşık Mahsuni Şerif Anıldı - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement