Aşık Mahzuni Şerif Türkülerle Anıldı - Son Dakika

Aşık Mahzuni Şerif Türkülerle Anıldı

22.05.2013 23:53
Aşık Mahzuni Şerif Türkülerle Anıldı

Ünlü halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif, Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen geceyle anıldı.

Ünlü halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif, Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen geceyle anıldı. Türk halk müziğinin sevilen isimlerinin Aşık Mahzuni'nin türkülerini seslendirdiği gecede ozanın oğlu Ali ve torunu Yiğit Mahzuni de sahne aldı.

Esenler Belediyesi, "Çeşmi Siyahım", "Dom dom Kurşunu", "Gül Yüzlüm" gibi türküleriyle Türk halkının gönlünde taht kuran büyük halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif için anma programı düzenledi. Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Avrupa Kültür Başkenti Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen anma programına Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Aşık Mahzuni Şerif'in oğlu Ali Mahzuni, eşi Fatma Mahzuni ve çok sayıda türkü dostu katıldı. Programa ev sahipliği yapan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "Bugün bu toprağın sesini, bu toprağın duygularını sözleriyle yüreğimize nakşettiğimiz büyük bir üstadı anacağız. Bu toprağın yetiştirdiği insanı bu toprağın çocukları anlasın istiyoruz. Biz Mahzunileri, Aşık Veyselleri kaybettiğimizde yenilerini bulamıyoruz. Bu toprağın sesini, bu toprağın çocuklarıyla buluşturacağız. Bir daha Mahzuni Şerif gelmeyecek ama Aşık Mahzuni'nin yüreğinden çıkan tınılar kıyamete kadar devam edecektir. Nesiller boyu devam edecektir" diye konuştu.

Mahzuni Şerif'in oğlu Ali Mahzuni ise, babasının ölümün hiçbir zaman son olmadığına inandığını belirterek, "O, ölüm bir bitim değil, bir başlangıçtır. Ben ölüp çekip gitmiyorum sadece değişeceğim. Başka şeyler olacağım. Tenim o toprağa katılacak. Böcek, hava, toprak su olup sizinle olacağım derdi" şeklinde konuştu.

Törende Aşık Mahzuni'nin halkın gönlünde taht kuran türkülerini Türk halk müziğinin önde gelen isimlerinden Hüseyin Turan, Sevcan Orhan, Hakan Dedeler, Aysun Gültekin ve Ender Balkır ve oğlu Ali Mahzuni, torunu Yiğit Mahzuni seslendirdi. - İSTANBUL

ESENLER'DE İKİ KATLI BİNANIN ÇATISI ALEV ALEV YANDI ESENLER'DE İKİ KATLI BİNANIN ÇATISI ALEV ALEV YANDI Son Dakika | Esenler'de korkutan çatı yangını Son Dakika | Esenler'de korkutan çatı yangını İSTANBUL-ESENLER'DE EVİNDE UYUŞTURUCU YETİŞTİREN ŞÜPHELİ YAKALANDI İSTANBUL-ESENLER'DE EVİNDE UYUŞTURUCU YETİŞTİREN ŞÜPHELİ YAKALANDI
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Aşık Mahzuni Şerif Türkülerle Anıldı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement