Aşık Veysel Sanat Günleri'nde Muhteşem Final - Son Dakika

Aşık Veysel Sanat Günleri'nde Muhteşem Final

19.09.2014 09:39
Aşık Veysel Sanat Günleri'nde Muhteşem Final

17 Temmuz'da Şükriye Tutkun ile başlayan ve programında toplam dokuz konserin yer aldığı Aşık Veysel Sanat Günleri, Grup Abdal konseri ile sona erdi.

Grup Abdal, hayranları ile Bornova'da buluştu

Büyükşehir ve Bornova Belediyelerinin ortaklaşa düzenlediği muhteşem gecede kardeşlik türküleri hep bir ağızdan söylendi, halaylar çekildi

Sevilen sanatçıları ve grupları her Çarşamba akşamı İzmirliler ile buluşturan Aşık Veysel Sanat Günleri, Grup Abdal konseri ile son buldu. Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Amfi Tiyatrosu'nda İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği konsere her zaman olduğu gibi ilgi yine yoğundu. Grubun kendine has üslubuyla kanun, gitar, keman ve bağlama eşliğinde seslendirdiği türküler büyük beğeni topladı.

Atila da izleyiciler arasındaydı

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila'nın vatandaşların arasında izlediği konser, duygulu olduğu kadar coşkulu anlara sahne oldu. Amfi tiyatroyu dolduran binlerce türkü sevdalısı Grup Abdal'a hep bir ağızdan eşlik etti. Hareketli türkülerde ise coşku dolu görüntüler ortaya çıktı. Omuz omuza halaylar çekildi. Anadolu'nun dört bir yanına ait halk türkülerini seslendiren grup hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.
3 ayda 9 konser

17 Haziran'da Şükriye Tutkun Konseri ile başlayan Aşık Veysel Sanat Günleri'nde daha önce sırasıyla Erkan Oğur & İsmail Hakkı Demircioğlu, Hasan Yükselir, Grup Karmate, Makbule Kaya, Taksim Trio, Erdal Erzincan & Kayhan Kalhor ve Servet Kocakaya hayranları ile buluşmuştu.

YORUMLAR
500
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Aşık Veysel Sanat Günleri'nde Muhteşem Final - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement