Aşırı Sağcı Jörg Uckermann Para Cezasına Çarptırıldı - Son Dakika

Aşırı Sağcı Jörg Uckermann Para Cezasına Çarptırıldı

19.01.2012 04:14
Aşırı Sağcı Jörg Uckermann Para Cezasına Çarptırıldı, System.String[]

Almanya'nın Köln kentinde, aşırı sağcı Pro-Köln Grubu üyesi Jörg Uckermann, Yeşiller Partisi Milletvekili Volker Beck'e hakaret ettiği gerekçesiyle 5 bin 400 Euro para cezasına çarptırıldı.

Almanya'nın Köln kentinde, aşırı sağcı Pro-Köln Grubu üyesi Jörg Uckermann, Yeşiller Partisi'nden Federal Parlamento Milletvekili Volker Beck'e hakaret ettiği gerekçesiyle 5 bin 400 Euro para cezasına çarptırıldı.

Anakent Belediye Meclis Üyesi Jörg Uckermann Pro-Köln'ün 19 Kasım 2011 tarihinde Kalk Semti'nde düzenlendiği gösteride megafonda Volker Beck'e hakaret etti. Aşırı sağcı Uckermann, Milletvekili Beck için "Müslüman Nazi", "Yeşil Nazi Askeri" gibi ifadeler kullandı.

Karşıt görüşlü göstericilerin Pro-Köln'ün yürümesini engellemesine çok kızdığı bir anda yaptığı konuşmasında Uckerman, 180 kelime kullandı. Köln Savcılığı, Uckermann'a kelime başına 30 Euro para cezası verdi. Para cezasını ödemeye niyeti olmayan Jörg Uckermann, savcılığın kararına itiraz ederek konuyu mahkemeye taşıdı. Kendisini ise, "Söylediklerim hakaret olarak değil, yergi olarak anlaşılmalı" diyerek kendini savundu. Jörg Uckermann hakkında daha önce de dolandırıcılık, kara para aklama, evrakta sahtecilik, yaralama gibi suçlardan davalar açılmıştı. Saldırgan tavırlarıyla tanınan Uckermann, 2008 yılında Türk kızı Aslıgül Yıldırım'ı Ehrenfeld Belediyesi'nde dövdüğü için yargılanmış ve ceza almıştı.

Aşırı Sağcı Jörg Uckermann Para Cezasına Çarptırıldı
Aşırı Sağcı Jörg Uckermann Para Cezasına Çarptırıldı
Aşırı Sağcı Jörg Uckermann Para Cezasına Çarptırıldı
Aşırı Sağcı Jörg Uckermann Para Cezasına Çarptırıldı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Aşırı Sağcı Jörg Uckermann Para Cezasına Çarptırıldı - Son Dakika Dünya


Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu 20 yaşında intihar eden İngiliz modelin ailesi: 13 yaşında cinsel istismara uğradı