Aşırı Soğuk ve Don Sanayi Esnafının İşine Yaradı - Son Dakika

Aşırı Soğuk ve Don Sanayi Esnafının İşine Yaradı

19.01.2012 15:04
Aşırı Soğuk ve Don Sanayi Esnafının İşine Yaradı, System.String[]

Turhal'da etkili olan kar yağışı ve soğuk hava sanayi sitesini canlandırdı.

Turhal'da etkili olan kar yağışı ve soğuk hava sanayi sitesini canlandırdı. Kar ve aşırı soğukta çoğu araç çalışmadı, bazı araçlar da kaza geçirdi. Aracı çalışmayan ya da kaza geçirenler soluğu sanayide aldı.

Oto tamircisi Ömer Bolat, araçlarda çalışmama şikayetlerinde yoğunluk yaşadıklarını söyledi. LPG'li araçlarda sıkıntıların daha fazla olduğunu belirten Bolat, sürücülere geceleri araçlarını benzinde çalıştırarak park etmeleri tavsiyesinde bulundu. Kış aylarında ihtiyaç olmadıkça araçla trafiğe çıkılmamasını isteyen Bolat, kazaların bu şekilde daha aza ineceğinin altını çizdi.

Bolat, LPG'li araçlarda gazın donmadığını, aracın beyin kısmının donması sonucu sorun yaşandığını ifade etti. Bolat, "Kış mevsimi ve aşırı soğuklar işimizi ikiye üçe katladı. Araçlarda genellikle soğuklardan dolayı motor ve beyin kısımlarında hasarlar oluşmuş. Buzda kayıp kaza yapanlar da var. Motor ustalarına ve kaportacılara bir hayli iş çıktı." dedi.

Motor ustası Yunus Ak da araçlara kış bakımı yaptırılmasını ve buzlu havalarda aşırı hız yapılmamasını istedi.

Aşırı Soğuk ve Don Sanayi Esnafının İşine Yaradı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Aşırı Soğuk ve Don Sanayi Esnafının İşine Yaradı - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Aliyev: Eğer Azerbaycan'a dış müdahale olursa, Türk F-16'larını semada göreceksiniz Son Dakika! Aliyev, Ermenistan'a silah gönderen ülkelere yüklendi: Listesi bende var, ateşkes isteyen niye silah gönderir? Kim Milyoner Olmak İster'den 125 bin TL kazanan Hikmet Karakurt, kardeşine verdiği sözü tuttu Altın gibi sürekli yükseliyor! Ihlamurun kilosu 220 lira oldu, vatandaş gramla satın alıyor Son dakika: Altının gram fiyatı 493 lira ile rekor tazeledi Yarı çıplak haldeki genç, 5. kattan böyle düştü Vicdansızların sıpaya yaptığı işkence cezasız kalmadı Dedesi yaşındaki adamın istismar ettiği küçük kız: Özel bölgemi kıyafetimin üstünden elledi