Son Dakika Haberleri: Aşit, Kaçak Avlamaya Çıkanları Uyardı

Aşit, Kaçak Avlamaya Çıkanları Uyardı

8 yıl önce

Bitlis'te dondurucu soğukların etkisiyle dağlarda aç kalan kuş türleri yuvalarından çıkınca avcıların hedefi oluyor.

Aşit, Kaçak Avlamaya Çıkanları Uyardı, System.String[]

Bitlis'te dondurucu soğukların etkisiyle dağlarda aç kalan keklik ve diğer kuş türleri yiyecek aramak için yuvalarından çıkınca avcıların hedefi oluyor. Bitlis Dideban Avcılar Derneği Başkanı Nail Aşit, "Kaçak av konusunda insanlara kesinlikle izin vermeyeceğiz, yasal yaptırım olarak her türlü yaptırımı uygulayacağız." dedi.


Bitlis'te 120 tane belgeli avcı bulunduğunu belirten Aşit, "Biz bu belgesi olan arkadaşlarımızın hakkını yedirmemek için kaçak avlanan insanlarla mücadele etmek zorundayız. Bu arkadaşlarımızın bize başvurmalarını istiyoruz bu konuda onlara gerekli yardımı yapacağıma söz veriyorum." diye konuştu.


Belgeli avcılarla birlikte keklik avına çıktıklarını anlatan Başkan Aşit, çok soğuk olmasına rağmen yine de güzel bir av günü geçirdiklerini ifade etti. Nail Aşit, şunları söyledi: "Genelde bölgemizde keklik avlıyoruz. Keklik, çil keklik, kınalı keklik gibi türler bulunuyor. Bunların haricinde tavşan avlanıyor. Ördek ve kaz avına Bitlisli avcılar pek rağbet göstermez."

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 10:02 Kaynak: CHAMeteoroloji'den beklenen haber geldi! Yeni haftada kar var
Kara Cuma'da firmaların fiyat oyunu ifşa oldu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu: Lisede sınıfta kalma geri geliyor