Aşit, Kaçak Avlamaya Çıkanları Uyardı - Son Dakika

Aşit, Kaçak Avlamaya Çıkanları Uyardı

02.01.2012 10:02
Aşit, Kaçak Avlamaya Çıkanları Uyardı, System.String[]

Bitlis'te dondurucu soğukların etkisiyle dağlarda aç kalan kuş türleri yuvalarından çıkınca avcıların hedefi oluyor.

Bitlis'te dondurucu soğukların etkisiyle dağlarda aç kalan keklik ve diğer kuş türleri yiyecek aramak için yuvalarından çıkınca avcıların hedefi oluyor. Bitlis Dideban Avcılar Derneği Başkanı Nail Aşit, "Kaçak av konusunda insanlara kesinlikle izin vermeyeceğiz, yasal yaptırım olarak her türlü yaptırımı uygulayacağız." dedi.

Bitlis'te 120 tane belgeli avcı bulunduğunu belirten Aşit, "Biz bu belgesi olan arkadaşlarımızın hakkını yedirmemek için kaçak avlanan insanlarla mücadele etmek zorundayız. Bu arkadaşlarımızın bize başvurmalarını istiyoruz bu konuda onlara gerekli yardımı yapacağıma söz veriyorum." diye konuştu.

Belgeli avcılarla birlikte keklik avına çıktıklarını anlatan Başkan Aşit, çok soğuk olmasına rağmen yine de güzel bir av günü geçirdiklerini ifade etti. Nail Aşit, şunları söyledi: "Genelde bölgemizde keklik avlıyoruz. Keklik, çil keklik, kınalı keklik gibi türler bulunuyor. Bunların haricinde tavşan avlanıyor. Ördek ve kaz avına Bitlisli avcılar pek rağbet göstermez."

Aşit, Kaçak Avlamaya Çıkanları Uyardı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Aşit, Kaçak Avlamaya Çıkanları Uyardı - Son Dakika


Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Barcelona, Messi'nin Maradona'yı andığı gol sevinci sonrası 3 bin euro ceza aldı Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran adım! Yunanistan'ın F-35 talebine ABD'den olumlu yanıt geldi Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı