Aşk Dersleri - Son Dakika

Aşk Dersleri

4 yıl önce

Geçen sezon Türkiye genelinde bir çok yerde sahnelenilen "Aşk Dersleri" oyunu, revize edilmiş haliyle ve yeni eklenen ders konularıyla bu sezon da seyirciyle buluşmaya devam ediyor!

Aşk Dersleri, System.String[]

Geçen sezon Türkiye genelinde bir çok yerde sahnelenilen  "Aşk Dersleri" oyunu, revize edilmiş haliyle ve yeni eklenen ders konularıyla bu sezon da seyirciyle buluşmaya devam ediyor!


Oyunda, yazarlar aşkı ve cinselliği ironik bir üslupta anlatıyor. Size yaşamınızda aşk üzerine eşinizin, sevgilinizin, jinekoloğunuzun, psikoloğunuzun, annenizin, kız kardeşinizin bile söyleyemediği her şeyi bu oyunda bulabilirsiniz. Füsun Demirel; çevirmenliğini yaptığı, İtalyan yazarlar Dario Fo ve Franca Rame'nin kaleme aldığı "Seks? Eh, Hayır Demem!" başlıklı oyunu uyarlayarak, kendi çocukluk ve ergenlik anılarından yola çıkıp kişisel tecrübelerini seyirciyle paylaşıyor.


Oyuna aynı zamanda "Tek Kişilik Diyalog", "Bant Sistemi" ve " Tecavüz" oyunları eşlik ediyor.


Türkiye'de ve dünyada kadınlık meselesini, kadınların sorunlarını irdelerken erkeklik meselesi de unutulmuyor. Eğer sevmeyi, aşık olmayı, cinselliği anlayarak yaşayamıyorsak sürekli olarak bir yanımızın eksik kaldığını ve bunu yarınlara taşımanın insanda yaratacağı olumsuzlukları hatırlatıyor.


Yazan: Dario Fo/ Franca Rame


Çeviren ve Uyarlayan: Füsun Demirel


Yöneten: Füsun Demirel


Dramaturgi: Mert Küçülmez/ Ayşegül Cengiz Akman


Sahne Tasarım: Mert Küçülmez


Kostüm Tasarım: Sevinç Tufan


Görsel Tasarım ve Desenler: Figen Aydıntaşbaş


Işık Tasarım: Alev Topal


Fotoğraf ve Afiş Tasarım: Nedim Zakuto


Oyuncular: Füsun Demirel, Ayşegül Cengiz Akman, Mert Küçülmez


Oyun Hakları: F&N Ajans Yayın ve Gösteri Sanatları

Kaynak: Etkinlik.io

Haber Yayın Tarihi: 12.11.2016 08:34 Son Dakika

Ferdi Tayfur, dün akşam bir anda dünyada gündem oldu
Firari FETÖ'cü Hakan Şükür: Dolandırıldım, tüm birikimim gitti İngiltere yasak ilişki rezaletini konuşuyor! Gardiyan, uyuşturucu baronuyla birlikte oldu

Son Dakika Haberleri