Aşk "Engel" Tanımadı - Son Dakika

Aşk "Engel" Tanımadı

02.12.2015 12:16
Aşk

Balıkesir'in Gönen ilçesinde, ailelerinin karşı çıkmasına rağmen kaçarak evlenen ve zorlukları birlikte aşan doğuştan bedensel engelli çift, bebeklerinin dünyaya gelmesiyle büyük mutluluk yaşadı.

SEYHAN KIRICI - Balıkesir'in Gönen ilçesinde, ailelerinin karşı çıkmasına rağmen kaçarak evlenen ve zorlukları birlikte aşan doğuştan bedensel engelli çift, bebeklerinin dünyaya gelmesiyle büyük mutluluk yaşadı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, doğuştan bedensel engelli Murat Özden (32), Sakatlar Derneğindeki görevi kapsamında 2010'da gittiği Osmaniye'de anket çalışması yaparken, bedensel engelli Gül Koç (31) ile tanıştı.

Bir süre telefon ve internet aracılığıyla görüşen Murat ve Gül, birbirlerinin aileleriyle tanıştı. Gençler, ailelerinin ilişkilerine onay vermemesi üzerine kaçarak 2011'de evlendi.

Engellerini birbirlerini tamamlayarak aşan çift, 25 Kasım'da sağlıklı bir erkek bebek sahibi oldu. Bebeğe, iki dedesinin isimleri "Osman Erdoğan" adını veren çift, ailelerinin torunları sayesinde yüz yüze görüşmesini bekliyor.

Murat Özden, AA muhabirine, tanıştıktan sonra eşine duygularını ilk kendisinin açtığını belirterek, "Sonra ağabeyiyle görüştüm internette, ağabeyinden istedim. 'Bir konuşalım' dediler. Sohbetimiz ilerledi ve daha sonra ailece gidip tanıştık. İki kez istemeye gittik ama onaylamadılar" dedi.

Bunun üzerine kaçarak 2011 Haziran'da evlendiklerini dile getiren Özden, "O yıldan itibaren mutlu olmak için birbirimize sarıldık" diye konuştu.

Geçen nisan ayında çocuk sahibi olacaklarını öğrendiklerini anlatan Özden, şöyle devam etti:

"Tabii ilk olduğu için çok farklı heyecan oldu. Bedensel engelli olduğumuz için çevremizde bir şaşkınlık da yaşandı. 'Bunların evlatları olacak' diye söyleyenler oldu. 25 Kasım'da evladımız geldi. İkimizin de engeli doğuştan ama genetik değil. Çocuğumuz sağlıklı doğdu. Çocuk yapmaya karar vermeden önce araştırdık. Bizim engelimiz, geç doğumdan kaynaklı, beyne oksijen gitmediği için."

Gül Özden (31) de mutlu olduklarını, her ihtiyaçlarını kendilerinin karşılayabildiğini ifade etti.

Çevrelerinden maddi ve manevi destek gördüklerini bildiren Özden, "Çocuğumuzun adını 'Osman Erdoğan' koyduk, iki dedesinin adı. Bu sayede artık aileler de görüşür diye bekliyoruz. Telefonla görüşüyorlar ama torun olduğu için yüz yüze görüşürler artık. Hatta doğum zamanı çiçek gönderdiler bize. Torunlarını görmek istiyorlar, inşallah gelip görecekler de" diye konuştu.

Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Nazmi Başaran ise 1 kilo 800 gram ağırlığında ve 45 santimetre boyundaki bebeğin son derece sağlıklı olduğunu kaydetti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Aşk 'Engel' Tanımadı - Son Dakika


Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Yıllar önce Türkiye'ye gelen Maradona, "Maraba Televole" ile program jeneriğine konu oldu Son Dakika: Türkiye'de 25 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 168 kişi vefat etti, 28 bin 351 yeni vaka tespit edildi Putin'in "gizli" aşkının kazancı ortaya çıktı! Dudak uçuklatan rakam Uzmanlar araştırdı: Ağız gargarası koronadan korunmak için bilimsel bir çözüm değil, tedbir olabilir