"Aşk Festivali Çeşme'ye Çok Yakıştı" - Son Dakika

"Aşk Festivali Çeşme'ye Çok Yakıştı"

23.10.2017 15:19
"Aşk Festivali Çeşme'ye Çok Yakıştı"

Çeşme Belediyesi'nin 9 Durak 9 Deneyim Projesi içinde yer alan ve Dalyan mahallesinde gerçekleştirilen 3. Aşk Festivali, coşkulu kortej yürüyüşü ile başladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Aşk Festivali'nin Çeşme'ye yakışan bir festival olduğunu söyledi.

Kortej yürüyüşüne, CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü, Çeşme Kent Konseyi Başkanı Ömer Önal, Mahalle ve Muhtarlar Meclisi Başkanı Rasim Özgül, CHP Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran, ADD Çeşme Şubesi Başkanı Veysel Ayhan, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

DALYAN SAHİLİ KALP ŞEKLİ VERİLEN KIRMIZI BALONLARLA SÜSLENDİ

Dalyan mahallesi sokaklarındaki, Bloco Entrudo Ritm Grubu eşliğinde gerçekleştirilen kortej yürüyüşü sırasında esnafa ve vatandaşlara kırmızı güller dağıtıldı. Dalyan sahilindeki balık restoranlarının önündeki yolun kırmızı balonlarla kalp şeklinde süslenmesi, her restoranın önündeki kalp şeklinde giysiler giymiş animatörler, Aşk Festivali'ne renk katarken, vatandaşlar hatıra fotoğrafları çekilmek için adeta yarıştılar.

"GÜZEL FESTİVALLER GERÇEKLEŞTİREN DALGIÇ'I KUTLUYORUM"

Renkli görüntülerin oluştuğu kortej yürüyüşünün ardından bir açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Aşk Festivali'nin Çeşme'ye yakışan bir festival olduğunu vurgulayarak, "Yarımadadaki ve diğer ilçelerimiz ile köylerimizdeki festivalleri destekliyoruz. Hem tanıtım açısından, hem ürünlerin değerlendirilmesi açısından, hem ekonominin canlanması açısından, hem de insanların buluşarak sosyalleşmesi ve birbirlerini tanıması, son zamanlarda azalan sevgi ve kardeşlik bağlarının güçlenmesi açısından festivalleri çok önemsiyoruz. Aşk Festivali de böyle bir festival. Ben Çeşme Belediye Başkanımız Muhittin Dalgıç'ı kutluyorum. Güzel festivaller gerçekleştiriyor. Hareket oluyor, esnafımız hareketleniyor. Vatandaşlarımız gelerek eğleniyor. Bu tür etkinliklerin devamında çok büyük fayda var. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak sonuna kadar destekliyoruz" diye konuştu.

"AŞK FESTİVALİ İLE BARIŞ, SEVGİ, HOŞGÖRÜ MESAJI VERMEK İSTİYORUZ"

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç da 3. Aşk Festivali ile ilgili yaptığı açıklamada, 9 Durak 9 Deneyim projelerimizle, bölgemizin, insanlarımızın en çok ihtiyaç duyduğu, birlikteliğe, dostluğa, sevgiye, aşka, hoşgörüye, barışa katkı sağladığımıza inanıyorum. Üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz Aşk Festivali'nin de çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Buradan Türkiye'ye bir mesaj vermek istiyoruz; insanların el ele, omuz omuza olabileceklerini, kol kola girebileceklerini, güzel sözler söyleyebileceklerini, savaşa hayır diyebileceklerini, 'Barış, sevgi, hoşgörü' diye haykırabileceklerini bu etkinliğimizle göstermek istiyoruz. Bu güzel havada Çeşme'den bütün ulusumuza barış, sevgi, hoşgörü diliyorum" şeklinde konuştu.

BALONLAR GÖKYÜZÜNE SALINDI

Aşk Festivali nedeniyle, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, CHP Çeşme İlçe Başkanı Ekrem Oran, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Osman Köfüncü ve Dalyan Mahallesi Muhtarı Faruk Tonga, barış, sevgi ve hoşgörü dilekleri kalp şeklindeki balonları gökyüzüne saldılar.

Dalyan sahilinde açılan stantlarda ev ürünü yiyecekler ve hatıra eşyaları gün boyunca festival ziyaretçilerine satılırken, dans gösterileri, Grup Son Dakika konseri ve Bloco Entrudo Ritm Grubu gösterileri ile keyifli saatler yaşandı.

Festivalin ilk günü Zeliha Sunal & Z/Project konseri ile sona erdi.

3. Aşk Festivali, barış, sevgi ve hoşgörü çağrılarıyla sona erdi

Çeşme Belediyesi'nin 9 Durak 9 Deneyim Projesi kapsamında gerçekleştirilen 3. Aşk Festivali ikinci gününde, havanın da güzel olmasını fırsat bilen çok sayıda vatandaş, Dalyan mahallesine akın etti. Dalyan mahallesi sahili 2 gün boyunca dans, müzik ve eğlencenin merkezi oldu.

Festivalin ikinci gününde, gün boyunca  Efedrin Band konserleri, Bloco Entrudo Ritm Grubu gösterileri ve dans gösterileri ile keyifli saatler yaşandı. Festival ziyaretçileri, Dalyanlıların açtıkları stantlarda sunulan ev lezzetlerinin tadına bakarken, çeşitli hatıra eşyaları ve el ürünü takıları da Aşk Festivali hatırası olarak aldılar. Dalyan mahallesindeki kafe ve restoranlarda da Aşk Festivali nedeniyle doluluk yaşandı.

"Aşk, sevgi, hoşgörü ile kucaklaşalım"

Aşk Festivali'nin son gününde bir açıklama yapan Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Aşk Festivali'nin, Çeşme'nin en güzel yerlerinden birisi olan Dalyan mahallesinde gerçekleştirildiğini belirterek, "Festivalimiz iki gündür müzik, eğlence, dans ve ritm gösterileriyle dolu dolu geçti. Sokaklarımızın kırmızı kalplerle süslenmesi, aşk temalı stantlar, esnafımızın ve insanların yüzlerindeki mutluluk izleri, havanın da çok güzel olması nedeniyle çok sayıda insanımızın katılımıyla festivalimiz oldukça renkli geçti. Ülkemizin şu anda içinde bulunduğu hem siyasal, hem ekonomik, hem de komşularımızla ilişkilerimizden kaynaklanan sıkıntılar, ülkemizin hemen yakınında yaşanan savaş, şiddetin olduğu bir dönemde, biz Çeşme'den özgürlük, barış, demokrasi, aşk, sevgi, hoşgörü ile kucaklaşalım diyerek bütün ulusumuza, bütün dünyaya çağrıda bulunuyoruz. Her yerde barış, her yerde sevgi, her yerde aşk, her yerde, omuz omuza, kol kola olmayı diliyoruz. Biz Çeşme'de bunu yaratıyoruz. Her zaman söylediğim gibi, güneş doğudan doğar ama biz güneşin ışığının ve aydınlığının  batıdan ülkemize yayılmasını diliyoruz" diyerek dileklerini iletti.

3.Aşk Festivali, çok sayıda kişinin izlediği, Hande Katioplu, İrfan Kangı, Begüm Öner, Kerem Poyraz Kayaalp ve Atilla Pekdemir'in rol aldığı "Her aşk biraz komiktir" adlı romantik komedi oyunuyla sona erdi.

YORUMLAR
500
Emniyet şeridinde durup yüzünü yıkarken, ölüme yakalandı Emniyet şeridinde durup yüzünü yıkarken, ölüme yakalandı Kara yollarında durum Kara yollarında durum Eli havuzun borusuna sıkışan çocuğu itfaiye ekipleri kurtardı Eli havuzun borusuna sıkışan çocuğu itfaiye ekipleri kurtardı
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Aşk Festivali Çeşme'ye Çok Yakıştı' - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement