Aşk'ın Tarifini Veren Tasarımlar - Son Dakika

Aşk'ın Tarifini Veren Tasarımlar

01.04.2014 14:52
Aşk'ın Tarifini Veren Tasarımlar, System.String[]

Her yıl sektöre yeni tasarım ve tasarımcılar kazandıran AJUR Mücevher Takı Tasarım Yarışması, bu yıl "Doğa'da Aşk" diyerek yola çıktı.

İlkbahar "Doğa'da Aşk" Koleksiyonunu Getirdi…

İlkbahar, yeni aşklara yelken açma zamanı… Tabiat ananın doğadaki tüm canlılara en içten ve yalın hali ile sunduğu "aşk', bu kez tasarımcılara ilham kaynağı oldu. Göz alıcı ışıltı, sanatsal çizgiler ve kusursuz tasarım, altın ve mücevherle birleşerek takıya dönüştü… Aşkın doğallığından hareketle hazırlanan tüm tasarımlar ise 'Doğa'da Aşk Koleksiyonu'nda bir araya geldi. Aşkın gizemini hissedeceğiniz koleksiyon değerli taş ve altının büyüsünü taşıyor.

Her yıl sektöre yeni tasarım ve tasarımcılar kazandıran AJUR Mücevher Takı Tasarım Yarışması, bu yıl "Doğa'da Aşk" diyerek yola çıktı. Altın ve değerli taş kategorisinde toplam 20 eserin oluşturduğu koleksiyon içinde her iki kategoriden üçer takı ödüle layık görüldü. Ödüllü eserler sponsor firmaların üretimiyle hayat buldu. Doğa'da Aşk Koleksiyonu, kolye, küpe, bileklik, yüzük ve broş gibi özel tasarımlardan oluşuyor.

Koleksiyonun ilk on parçası yüzyıllardır zenginliğin ve asaletin simgesi olan altınla hayat buldu. Aşk tanrısı Eros'un okundan nasibini alan Apollon'un su perisi Daphne'ye duyduğu karşılıksız aşkı simgeleyen 'Defne' adlı kolye Hülya Mert imzası ile birinciliği elde etti. Art- Murat Kaya ise Defne'ye hayat verdi. Her canlının vazgeçilmezi suyun bir ağacın yaşam kaynağını oluşturmasını betimleyen 'Bir Damla Su' isimli küpe tasarımı Zeynep Nural'a ikinciliği getirdi. Bir Damla Su tasarımının üretimini ise Model Kuyumculuk üstlendi. Aşkı iki insanın birbirlerinin ruhuna 'kök salmak' olarak tanımlayan Ercan Tenekecioğlu, 'Kapok Tree' ile üçüncülüğe ulaştı. Bu özel tasarım Goldium Jewellery ile takıya dönüştü.

"Doğa'da Aşk Koleksiyonu"nun diğer on parçasını ise göz alıcı ışıltısıyla büyüleyen değerli taşlardan oluşuyor. 'Karadul'un erkeğine duyduğu tehlikeli ve güçlü aşktan yola çıkan Mustafa Kula, tasarladığı yüzük ile birinciliği elde etti. Bu tasarımın üretimine ise Suulin imza attı. Dünyanın en küçük canlıları 'Kral Kelebek'lerinin uzun bir göç yolculuğu sonunda aşklarına ulaşmasının hikâyesini anlatan Özlem Altan bu özel tasarım ile ikinci oldu. Kral Kelebek, Vigold Jewellery ustalarının elinde hayat buldu. 'Onunki Kara Sevda'… Karadul'un çiftleşmeden sonra erkeğini öldüren bir vahşi mi, yoksa eşini başkalarıyla paylaşmak istemediğinden onu kalbine mühürleyen bir aşık mı? Deniz Yıldırım da tasarım yolculuğuna bu sorunun cevabını aramak için çıktı ve yaratıcılığı ona üçüncülük ödülünü getirdi. Tasarımcının hayalini ise Zen Pırlanta gerçeğe dönüştürdü.

Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ajur Mücevher Tasarım Yarışması sonucu oluşturulan koleksiyon, doğanın gizli kalmış aşklarından bazılarını gün yüzüne çıkardı.

Aşk'ın Tarifini Veren Tasarımlar

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Aşk'ın Tarifini Veren Tasarımlar - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan Radyosu Serdar Ortaç'ın ardından Tarkan'ı da öldürülen Azerbaycan askeri olarak servis etti Kırmızı Oda'daki kadına şiddet yanlısı sözler sosyal medyada gündem oldu Eşini defalarca bıçaklayarak öldüren koca olay yerinde bekledi Macron'dan skandal provokasyon! Peygamberimize hakaret içeren karikatürler kamu binalarına yansıtıldı Ahmet Kural yeni imajını paylaştı, hayranları şaşkınlığını gizleyemedi Hadise ve Kaan Yıldırım, ailelerinin onay vermesiyle evlilik kararı aldı "Evde ek iş" tuzağına düşmeyin! Yüzlerce kişi mağdur oldu 82 yıl önce kurulan Ümraniyespor, ismini değiştirdi