Aşk, Şimdi Nisan'da Sinemalarda - Son Dakika

Aşk, Şimdi Nisan'da Sinemalarda

12.03.2013 17:41
Aşk, Şimdi Nisan'da Sinemalarda
, System.String[]

Başrollerinde Dakota Fanning, Jeremy Irvine, Paddy Considine ve Olivia Williams'ın yer aldığı NOW IS GOOD, AŞK, ŞİMDİ! Nisan'da vizyona giriyor.

Jenny Downham'ın 'Before I Die – Ben Ölmeden Önce' isimli romanının beyaz perde uyarlaması olan filmin yönetmenliğini, ilk filmi 'Imagine Me & You' ile sinemaya giriş yapan ve aynı zamanda "The Best Exotic Marigold Hotel – Hayatımın Tatili"nin senaryosunda imzası bulunan senarist/yönetmen Ol Parker yapıyor.

Tessa 17 yaşındadır. Hayata tutkuyla bağlıdır. Kendisine konan ölümcül hastalık teşhisinin ardından, hayatının her anını kullanmaya kararlıdır. Bu yüzden 10 maddelik bir liste yapar. 17 yaşındaki her genç kızın yaşamak isteyeceği şeylerden oluşan bir liste… Listenin en önemli maddesi ise "aşık olmak"tır. Aşk, Tessa'nın ölüme meydan okumasını sağlayacak mıdır?

Ol Parker "Filmde bir kızın ölümcül hastalığa yakalanması sürecini değil, kısa bir süre sonra öleceğini bilen bir kızın hikayesini işledik" diyor.

Twilight Saga, War of the Worlds filmlerinden tanıdığımız Dakota Fanning " Senaryoyu okuduğumda bu karakteri benim canlandırmam gerektiğini anladım. Farklı bir tecrübe olacağını düşündüm ve oldu da. Tessa benimle aynı yaşta ve amansız bir hastalıkla boğuşuyor. Herkesin hayal ettiği şeyleri o gerçekleştiriyor –arkadaşlarla olmak, içmek, aşık olmak- ve bunların tamamını kalan kısa ömrüne sığdırmaya çalışıyor. Tessa'dan etkilenmemek mümkün değil!" diyor.

Soundtrack'inde Lana Del Ray, Ellie Goulding gibi isimlerin öne çıktığı Now is Good hem müzikleriyle hem de hikayesiyle yüreklere dokunuyor

Tessa ve Adam'ın aşkları filmin en ilginç detayı. Dakota bu aşk için: "Tessa 4 senedir hasta ve bu dönem 13-17 yaşları arasına denk geliyor. O yaşlar erkekleri tanımak için en uygun dönem fakat Tessa bu şansı yakalayamıyor. Hem Tessa hem de Adam bu hikayenin bir sonu olduğunu biliyorlar. Fakat onlar mutlu olmayı tercih ediyorlar" diyor.

Tessa'nın annesini canlandıran Olivia Wiliams "İki çocuk annesi olarak hikayeyi okuduğumda gözyaşlarımı tutamadım hatta çekimlerde bile bazen dayanamayıp ağlamaya başladım. Çok etkileyici bir hikaye. Anne olmam bu hikayeden daha çok etkilenmeme neden oldu. Filmin ardından daha önce yapmak isteyip de yapamadığım şeyleri bile gerçekleştirmeye başladım!" diyor.

Steven Spielberg'in ödüllü filmi War Horse'da Albert rolüne hayat veren Jeremy Irvine Now is Good filminde Adam karakteriyle karşımıza çıkıyor. Adam, babasını kaybettikten sonra kendini bahçe işlerine vermiş bir genç ve Tessa'yı görür görmez aşık oluyor. Adam ve Tessa sonunun ne zaman geleceğini bilmedikleri bir aşk hikayesine başlıyorlar. Jeremy Irvine, Now is Good filminden sonra, Mike Newell'ın yönettiği Charles Dickens' ın ölümsüz eserinden uyarlanan "Great Expectations" filminde Pip karakterine hayat verecek.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Aşk, Şimdi Nisan'da Sinemalarda - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

LGBT karşıtlığıyla tanınan vekil, canlı yayında çıplak bir adamla kadraja girdi Acun Ilıcalı duyurdu! Ünlü oyuncu Cemal Hünal, Survivor 2021'de boy gösterecek Dünyanın dört gözle beklediği Pfizer-BioNTech'in koronavirüs aşısında üretim yarıya düşürüldü Fransız gazeteci Messi'nin yeni adresini duyurdu: Çok ciddiyim, PSG'ye gidecek Bursa'da PTT şubesinde silahlı soygun kameralara yansıdı Dini nikahlı eşini baltayla öldüren kadın: Bana ve çocuklarıma zarar vereceğinden emindim CHP'li Başarır kendisini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan için suç duyurusunda bulunacak İBB Başkanı İmamoğlu İngiliz gazetesine haber oldu: Erdoğan tedirginliği var