Aşk ve Gurur Filmi - Son Dakika

Aşk ve Gurur Filmi

06.07.2011 03:27
Aşk ve Gurur Filmi, System.String[]

Aşk ve Gurur filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Aşk ve Gurur filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Beş kızkardeş olan Bennet'lar, annelerinin iyi bir koca bulup geleceklerini güvence altına alma hayalleriyle büyütülmüşlerdir. Fakat, neşeli ve zeki bir mizaca sahip olan Elizabeth, kendisine düşkün olan babasının da desteğiyle hayatını daha farklı ve dolu dolu yaşamak için çabalamaktadır. Zengin damat adayı Bay Bingley'nin yakındaki malikaneye taşınmasıyla Bennet ailesini bir telaş sarar. Bu genç ve soylu delikanlının seçkin Londra çevresi ile askerlerden oluşan arkadaş grubu göz önüne alındığında, Bennet kardeşler için uygun bir eş bulmak zor olmayacaktır. Sakin ve güzel olan en büyük kız kardeş Jane, Bay Bingley'nin kalbini kazanmak üzere harekete geçer. Lizzie'nin ise yakışıklı -ancak sonradan anlayacağı üzere ukala- Bay Darcy (Matthew Macfadyen) ile tanışmasından sonra karşı cinslerin savaşı başlar.

Yönetmen: Joe Wright, Joe Wright

Senaryo: Deborah Moggach, Jane Austen

Oyuncular: Carey Mulligan, Jena Malone, Rosamund Pike, Talulah Riley, Keira Knightley

Filmin Türü: Drama, Romantik,

Orijinal Adı: Pride and Prejudice

Yapımcı Firma: Universal Pictures

Yapım Yılı: 2005

Yapım Ülkesi: İngiltere

Orijinal Dili: İngilizce

Filmin Süresi: 127 dk.

Resmi Sitesi: http://www.prideandprejudicemovie.net/splash.html

Dağıtıcı Firma: UIP

Vizyon Tarihi: 03.02.2006

Aşk ve Gurur Filmi

Son Dakika Güncel Aşk ve Gurur Filmi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 20 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 141 kişi vefat etti, 5103 yeni vaka tespit edildi Gülsüm'ü öldürdüğünü itiraf eden sevgili ifadesinde çark etti: Cinsel ilişki sırasında öldü TIR'la çarpışan hafif ticari aracın sürücüsü öldü, ağabeyi gözyaşlarına boğuldu Maket trafik polisine pompalı tüfekle ateş açtılar, kalemle sakal ve bıyık çizdiler Oyuncu Engin Hepileri, sessiz sedasız Doğduğun Ev Kaderindir dizisinden ayrıldı Nijeryalı iş insanı Orji Kalu, Arsenal'i satın almak için harekete geçti Rüzgara kapılan Türk paraşütçü, Lübnan kıyılarına zorunlu iniş yaptı Pes dedirten olay! Gündüz vakti otobanda arabalarını yol kenarına çekip ilişkiye girdiler