Asker Eğlencesi Cinayetini, Şüphelilerden Kan Örneği Çözecek - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Asker Eğlencesi Cinayetini, Şüphelilerden Kan Örneği Çözecek

Asker Eğlencesi Cinayetini, Şüphelilerden Kan Örneği Çözecek

14.04.2015 11:48

Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde 1 kişinin öldüğü, 1'i ağır 3 kişinin de yaralandığı asker eğlencesinde çıkan kavgayla ilgili olarak gözaltına alınan 15 kişiden 9'u tutuklandı.

Bursa'nın İnegöl İlçesi'nde 1 kişinin öldüğü, 1'i ağır 3 kişinin de yaralandığı asker eğlencesinde çıkan kavgayla ilgili olarak gözaltına alınan 15 kişiden 9'u tutuklandı. Savcılık, ölen kişinin üzerinde bulunan kan izinin kime ait olduğunun belirlenmesi için şüphelirden kan örneği aldı.

İnegöl'ün Şipali Mahallesi'nde geçen cumartesi gecesi askere gitmeye hazırlanan Onur Kaya için, yakında açılış henüz yapılmayan oto kurtarma servisinde asker eğlencesi düzenledi. Alkol alan yaklaşık 100 kişinin bulunduğu grup arasında iddiaya göre 'Siz İnegöl Çiftetellisi'nden ne anlarsınız' tartışması çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma, dışarıda bıçakların kullanıldığı kavgaya dönüştü. Olayda askere gidecek olan Onur Kaya'nın babası Ekrem Kaya (41), Adem Kacır (21), Selami Tüfekçi (22) ve Melih Demirbaş (23) çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralılardan, durumu ağır olan Adem Kaçır yaşamını yitirirken, diğer yaralılar ise tedavi altına alındı. İki ay sonra askere gidecek olan Adem Kaçır'ın cenazesi, geçen pazar günü toprağa verildi.

Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 15 kişi gözaltına alındı. Dün adliyeye sevk edilen şüphelilerin sorgusu toplam 18 saat sürdü. Şüphelilerden M.K. (18), T.K. (24), S.K. (30), İ.T. (28), İ.B. (20), H.K. (18), B.B. (18), B.Y. (19) ile M.E. (20) 'adam öldürmek', 'adam yaralamak' ve 'ruhsatsız silah kullanmak' suçlarından tutuklandı, 6 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Gözaltına alınan ve hastanedeki tedavisi devam eden Melih Demirbaş'ın ise taburcu edilence adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Bu arada İnegöl polisi, Cumhuriyet Savcısı'nın talebi üzerine, öldürülen Adem Kaçır'ın üzerindeki kan izlerinin kime ait olduğunu belirlenmesi için şüphelilerin tümünden kan örneği aldı. - Bursa

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Asker Eğlencesi Cinayetini, Şüphelilerden Kan Örneği Çözecek - Son Dakika


Advertisement