Asker Uğurlamasında Kural Tanımadılar - Son Dakika

Asker Uğurlamasında Kural Tanımadılar

27.11.2012 10:50
Asker Uğurlamasında Kural Tanımadılar, System.String[]

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde asker uğurlama konvoyuna katılan sürücüler, trafik kurallarını hiçe saydı.

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde asker uğurlama konvoyuna katılan sürücüler, trafik kurallarını hiçe saydı. Plakalarını bez ve naylon parçalarla kapatan kasksız motosiklet sürücüleri, birbirinden tehlikeli manevralarla asker taşıyan otobüsün önünü kesmeye çalışırken, otomobillerden havaya ateş açıldı.

Kazaya davetiye çıkarılan asker uğurlaması, Muğla- Antalya Karayolu'nda yapıldı. Davullu zurnalı eğlencenin ardından Fethiye Otogarı'ndan aldığı askerlerle birlikte hareket eden yolcu otobüsü, Antalya yönüne seyrederken çevresi genç motosiklet ve otomobil sürücüleri tarafından sarıldı. Trafik güvenliği için 2 polis aracının eşlik ettiği otobüs Süleyman Demirel Bulvarı üzerine geldiğinde tehlikeli bir yolculuk başladı. Şehir merkezinde otobüsün önünü kesmeye çalışan motosiklet ve otomobil sürücülerine polis engel olurken, şehirlerarası yolda tehlikenin boyutu bir kat daha arttı.

CEZA KESİLMEMESİ İÇİN PLAKLARINI KAPATTILAR

Ceza kesilmemesi için plakalarını bez ve poşetlerle kapatan kasksız motosiklet sürücüleri hızla yol alan otobüsün çevresinde tehlikeli hareketler yaptı. Trafik kurallarını hiçe sayan otomobiller de keskin manevralarla kazaya davetiye çıkardı.

ÇATIŞMA ÇIKTI SANDIRLAR

Konvoya katılan otomobillerden biri ise gürültü çıkarmak için özel bir sistemle donatılmıştı. Gaza basıldığında egzozu silah gibi patlayan otomobil, konvoy boyunca otobüsün arkasından seyretti. Yol kenarındaki yayalara korku dolu anlar yaşatan otomobilden gelen patlamalar sırasında, bazı vatandaşlar korkudan başını önüne eğdi. Otobüste bulunan yolcular yaşananları korku içinde izlerken, polis aracından yapılan uyarılara rağmen sürücüler yollarına devam etti.

OTOBÜSÜN ÖNÜNÜ KESTİLER

Yaklaşık 10 kilometre boyunca konvoya eşlik eden polis ekipleri, şehir çıkışındaki Esenköy Kavşağı'nda otobüsün yanından ayrıldı. Polis araçlarının geri dönmesinin ardından otobüsün önüne geçen gençler, aracı durdurmaya çalıştı. Otobüs şoförünün yoluna devam etmek istemesi üzerine konvoyda bulunan bir kamyonetten havaya 4 el ateş açıldı. Bunun üzerine yolun sağında duran şoför, gençleri otobüse alarak asker arkadaşlarıyla bir kez daha vedalaşmasına izin verdi. Bu anlarda yolcularla otobüs şoförü arasında tartışma yaşandı. Kısa süren vedalaşmanın ardından gençlerin geçişe izin vermesi üzerine otobüs yoluna devam etti. - Muğla/ Fethiye

Asker Uğurlamasında Kural Tanımadılar
Asker Uğurlamasında Kural Tanımadılar
Asker Uğurlamasında Kural Tanımadılar
Asker Uğurlamasında Kural Tanımadılar

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Asker Uğurlamasında Kural Tanımadılar - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan skandal karikatürle ilgili Türkiye'den Fransa'ya nota Son Dakika: İstanbul için yeni tedbirler mi var? Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu sonrası konuşuyor Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedeflerini SİHA'larla böyle vurdu Manchester United Hakan Çalhanoğlu'na 5 yıllık teklifte bulundu Ali Koç'tan dikkat çeken Gökhan Gönül sözleri: Para için gitti algısı içimi çok acıtmıştı Anketlere göre, seçime 6 gün kala Biden önde, Trump arayı kapatıyor CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de