Son Dakika Haberleri: Asker Uğurlamasında Vahşet: Konvoydakiler Üstüne Atlayıp Gözünü Çıkardı! Kamera Kayıttaydı

Asker Uğurlamasında Vahşet: Konvoydakiler Üstüne Atlayıp Gözünü Çıkardı! Kamera Kayıttaydı

5 gün önce

Üsküdar'da asker eğlencesi için konvoy yapan bir grup, gurbetçi vatandaş ile yol verme sebebiyle tartıştı. Konvoydaki onlarca kişinin saldırısına uğrayan talihsiz adam, sağ gözünü kaybetti. Dehşet anları kameraya yansıdı.

Üsküdar'da asker eğlencesi için konvoy yapan bir grup şahıs, Refik Arslan isimli gurbetçi vatandaş ile yol verme sebebiyle tartıştı. Konvoydaki onlarca kişinin saldırısına uğrayan Arslan, aldığı muşta darbesiyle feci şekilde yaralandı. Darp mağduru adam saldırının sonucunda sağ gözünü kaybetti. O dehşet anları çevredeki güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Almanya'da yaşayan gurbetçi Refik Arslan, serbest bırakılan saldırganların tutuklanmasını ve adaletin yerini bulmasını istiyor.

KONVOYDAKİ ARAÇTAN SARKTI, "ARACINI GERİ ÇEK" DEDİ

Gurbetçi Refik Arslan'ın başından, Türkiye'de olduğu 2016 yılı Mayıs ayında korkunç bir olay geçti. Üsküdar'da gerçekleşen ve görüntülerin yeni ortaya çıktığı olayda, bir arkadaşıyla beraber içerisinde bulunduğu aracını çalıştıran Refik Arslan, aracı park ettiği yerden yola doğru ilerlemek istedi. O sırada asker eğlencesi yapan kalabalık bir konvoy yoldan ilerliyordu. Aracıyla manevra yapan Arslan, konvoyun önündeki aracın yanına doğru ilerledi. O sırada konvoydaki aracın penceresinden sarkan bir şahıs, Arslan ile sözlü münakaşaya girerek aracını geri çekmesini söyledi.

ÖFKELİ KALABALIK ARACA DOĞRU YÖNELDİ

Fakat Refik Arslan aracıyla yola girebilmek için tekrar ileri doğru manevra yaptı. Bunun üzerine konvoydaki öfkeli kabalalık bir anda Arslan'ın aracına doğru yöneldi. Koşarak ve aracın üzerinden atlayarak gelen kalabalık gruptakiler, sürücüyü aracından zorla çıkararak darp etmeye başladı.

MUŞTA DARBELERİYLE YERE YIĞILDI

Kalabalık şahısların saldırına uğrayan adam, aldığı muşta darbeleri ile yere yığıldı. Ardından saldırgan şahıslar yerde yatan Arslan'ın öldüğünü zannederek araçlarına binip olay yerinden uzaklaştılar. İhbar üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı adam ambulansa bindirilerek tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı. Doktorlar, Refik Arslan'ın sağ gözünü, darbe sonucu kötü şekilde hasar aldığını söyleyerek operasyonla aldılar.

"BU ÖLDÜ KAÇALIM DEYİP KAÇTILAR"

Hayatını kabusa çeviren o anları aktaran gurbetçi Refik Arslan; "Beşinci ayın 3'ü 2016 yılında biz bir mekanın önünde u dönüşü yapıyorduk. O anda asker konvoyu gelmiş, u dönüşü yaptığım sırada onlar geldi, sen bizim yolumuzu nasıl kesersin biz askeriz falan dediler. Dedim ki kardeş yolu açalım gidişli gelişli bir yol, oradan az ilerledi. İlerleyince ben de gidecek sandım ilerlediği gibi peşine gittim. Olduğu gibi durdu indi, arabadan geldi bana vurmaya başladı. Ondan sonra arabadan çektiler beni aşağıya. Ben o kadar olduğunu bilmiyordum arkada 4-5 araba daha varmış. İlk başta bir iki kişiydiler, aşağı çektikten sonra arkamdan tutmuşlar 10 - 15 kişi vardı. Doktorun demesine göre muşta varmış ellerinde onunla vurmuş, gözüm çünkü yırtılmış. Vurdukları anda yere yıkıldığım zaman, kendimi kaybettim galiba o an. Yere yıkılınca bunlar 'bu öldü kaçalım' deyip arabalarına bindiler. İyi ki öldü zannettiler demek ki öldürene kadar vuracaklardı" dedi.

KAVGADA SAĞ GÖZÜNÜ KAYBETTİ

Yol verme tartışması sebebiyle çıkan kavgada sağ gözünü kaybeden Refik Arslan, "Oradan hastaneye gittik ambulansla. Hastanede dediler ki sağ gözünüzün feri kaybolduğu için gözü alacağız. Gözü ameliyatla aldılar. Şu anda göz yok" diye ifade etti.

SALDIRGANLAR SERBEST BIRAKILDI

Olayın Ardından darp mağduru Arslan, kendisine muşta ile vurarak sağ gözünü kaybetmesine sebep olan kişilerden şikayetçi oldu. Yaşanan hukuki süreçte saldırgan şahıslar gözaltına alınsa da daha sonra serbest bırakıldı.

3 yıldır hukuk mücadelesini sürdüren gurbetçi Arslan kendisine saldıranların tutuklanarak gereken cezayı almalarını ve bunun da ileride yaşanabilecek benzer olaylar için örnek olmasını istediğini belirtti. Arslan, "Normalde Almanya'da yaşıyorum. Türkiye'ye gitmiştim hanım bir sene önce vefat ettiği için biraz Türkiye'de durayım kendime geleyim biraz dedim. Onu da bana zehir ettiler. Ben sadece adaletten şunu istiyorum bunların yargılanmasını. Bu bir göz kaybı, bir insanın yarısı demek. Bunların iyi bir ceza almalarını ve bu cezanın da ilerideki olaylarda örnek olmasını istiyorum. Zaten benim gözüm gitti geri gelmeyecek, başka gözler gitmesin. Bunlar genç değil bunlar terörist, böyle gençlik olmaz" şeklinde konuştu.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan, yaşanan olayın güvenlik kameraları ortaya çıktı. Görüntülerde asker eğlencesi yapan şahısların oluşturduğu konvoy yoldan geçiyor, daha sonra konvoyun tekrar yoldan geçtiği sırada Refik Arslan ile konvoydakiler arasında tartışma oluyor. Konvoydaki 15 - 20 kişilik kalabalık bir anda adam saldırıp darp ediyorlar.

Haber Yayın Tarihi : 16.04.2019 09:22 Kaynak: İHA

YORUMLAR (32)
  • EN BÜYÜK BJK: Bir sahsin 100 tane suç dosyasi olmasi yalniz bizim ülkeye mahsus 120 tane suç dosyasi olup disarda olanlar var bu adalet sistemi degismezse bu olaylardan daha kötüleri hep olacaktir Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • DOBRA: Bunların hepsi birikip seçimde patlıyor. Neden: 1- Suçluları suçlu olduğu ve suç delilleri olduğu halde serbest bırakanlar hala görevde ve adalet yerlerde. suçlu cenneti bir ülke olmuşuz. 2- Bu asker uğurlaması diye yapılan ve milleti canından bezdiren olaylara hala bir kanun çıkmış değilki trafikpolisleri görür görmez müdehale etsin. SAKIN KİMSE DEVLETLE NE ALAKASI VAR DEMESİN Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
  • Tüh suratınıza : Ulan böyle askermi olur. Bayrağı lekeleyen utanmaz arlanmazlar.kesin fetöcüdür bu bebeler.muştadan bari atın içeri. Yasalar eksik eksik.inşallah ölünüz gelir.... Cevap Yaz 12 2 Yayından Kaldır
  • mmx: şeriat tek çözüm şeriat olsa bu almancı isterse o 20 kişinin teker teker gözlerini çıkartma hakkı var. . işte ozaman vicdanlar rahat edecek Cevap Yaz 31 4 Yayından Kaldır Muhtar: Yallah Arabistana ! 0 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız


Ersan İlyasova 15 Sayı Attı, Milwaukee Bucks Seriyi 3-0 Yaptı Şarkıcı Tuğba Özerk, 40 Gün Önce Kaybettiği Babası İçin Türkü Okudu Kocasını, "İlişkiye Girmek İstediği İçin Öldürdüm" Diyen Kadın, Hakim Karşısına Çıktı Sezon Sonunda Serbest Kalacak Olan Atiba Hutchinson'ın Sözleşmesi Uzatılacak