Askeri Casusluk Davasında Yeni Delil Klasörleri Dağıtıldı - Son Dakika

Askeri Casusluk Davasında Yeni Delil Klasörleri Dağıtıldı

22.06.2011 16:25
Askeri Casusluk Davasında Yeni Delil Klasörleri Dağıtıldı, System.String[]

Askeri casusluk davasında avukatlara yeni delil klasörleri dağıtıldı.

Klasörlerde yer alan bir rapora göre, dört sanığın el yazısı örnekleri ile delillerdeki el yazısı örneklerinin birbirleri ile benzerlik gösterilmediği belirtildi.

Muvazzaf ve emekli askerler ile TÜBİTAK görevlilerinin yargılandığı davada avukatlara 6 ek delil klasörü daha dağıtıldı. Klasörlerde dava kapsamında yargılanan bazı isimlerin el yazısı örnekleri ile bazı deliller üzerindeki yazı örneklerinin benzerlik göstermediğine ilişkin rapor da yer aldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarı tarafından hazırlanan 'el yazısı tetkikine' ilişkin hazırlanan rapora göre, sanıklar Albay Tamer Zorlubaş, Yarbay Mehmet Emre Sezenler, Teğmen Emrah Küçükakça ve Deniz Mehmet Irak'ın el yazısı örnekleri ile deliller arasında yer alan bir not kağıdındaki el yazısı ile CD kabı üzerindeki el yazısı eşleştirildi. Eşleştirme sonucu, "Şahıslardan alınan el yazısı örnekleri ile bazı delillerdeki yazılar arasında yapılan incelemede, aralarında kaligrafik ve grafolojik özellikler yönünden ilgi ve irtibat tespit edilememiştir. " denildi.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Askeri Casusluk Davasında Yeni Delil Klasörleri Dağıtıldı - Son Dakika


Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Arınç'ın istifa metninde dikkat çeken ifadeler var: Yargı, ekonomi ve başka alanlarda reformlara ihtiyaç var