Askeri Depoda Patlama - Son Dakika

Askeri Depoda Patlama

02.01.2012 01:56
Askeri Depoda Patlama

Kırıkkale Yahşihan Askeri silah mühimmat deposunda meydana gelen patlamada 1 kişi öldü 3 kişi de yaralandı.

Kırıkkale'ye bağlı Yahşihan İlçesi'nde askeriyeye ait 4 katlı silah mühimmat deposunda meydana gelen patlamada 1 işçi hayatını kaybetti, kayıp olan 3 kişiyi ulaşmak için arama-kurtarma çalışmaları sürüyor.

Kırıkkale'ye yaklaşık 25 kilometre uzaklıktaki Yahşihan İlçesi'nde bulunan 4 katlı askeri silah mühimmat deposunda, gece yarısı saat 00.30 sıralarında, şiddetli bir patlama meydana geldi. Gaz sıkışmasından kaynaklandığı sanılan patlamanın ardından çıkan yangına, askeri tesisteki itfaiye ile ilçe ve Kırıkkale Belediyesi İtfaiye ekibi müdahale ederken, çok sayıda ambulans da olay yerine sevk edildi.

Depolarda kimyasal madde olduğundan askeri tesise ambulans ve itfaiyenin dışında tüm giriş ve çıkışlar yasaklandı. Kırıkkale'den de duyulan ve endişe yaratan patlamada bina harabeye dönerken, çıkan yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü. Ardından binaya giren ekipler, gece vardiyasında çalışan 4 işçiden birinin cesedine ulaştı. Binada 3 kişinin daha bulunduğu ve bu kişilere ulaşmak için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Askeri Depoda Patlama
Askeri Depoda Patlama

YORUMLAR
500
Kırıkkale Belediyesinden dilenci operasyonu Kırıkkale Belediyesinden dilenci operasyonu Kırıkkale'de zabıtadan dilencilere yönelik operasyon Kırıkkale'de zabıtadan dilencilere yönelik operasyon Kırıkkale'de 'Her Boyutuyla Bağımlılıkla Mücadele' sempozyumu Kırıkkale'de 'Her Boyutuyla Bağımlılıkla Mücadele' sempozyumu
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Askeri Depoda Patlama - Son Dakika


Advertisement