Son Dakika Haberleri: Askeri Müzelerdeki Eserler Diğer Müzelere Devredilebilecek

Askeri Müzelerdeki Eserler Diğer Müzelere Devredilebilecek

5 yıl önce

Askeri müzelerde sergilenen eser ve malzemeler, Genelkurmay Başkanlığı'nın uygun görüşü ve Milli Savunma Bakanlığı'nın onayı ile mevcut müzelere gönderilebilecek.

Askeri Müzelerdeki Eserler Diğer Müzelere Devredilebilecek, System.String[]
Askeri müzelerde sergilenen eser ve malzemeler,  Genelkurmay Başkanlığı'nın uygun görüşü ve  Milli Savunma Bakanlığı'nın onayı ile mevcut müzelere gönderilebilecek.Milli Savunma Bakanlığı'nın hazırladığı Askeri Müzeler Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı. Yönetmeliğin 26'ncı maddesinde yapılan değişiklikle artık askeri müzelerde bulunan eserleri  Milli Savunma Bakanlığı onayıyla mevcut ve yeni açılacak müzelere gönderilecek. Askeri ve sivil kurumların talepleri halinde, özellikle genç nesillerin eğitimine katkı maksadıyla yapılan düzenleme ile mevcut veya yeni açacakları müzelere askeri müzelerden devir şeklinde malzeme verilebilecek.  Genelkurmay Başkanlığı'nın uygun görüşü ve  Milli Savunma Bakanlığı'nın onayı ile yapılacak devirde, malzemeler askeri müzelerde birden fazla örneği bulunması ve koleksiyonlarını bozmayan eserlerden seçilecek.Ayrıca aynı yönetmeliğin 34'üncü maddenin birinci fıkrasının (1) numaralı bendi şu şekilde değiştirildi: "Müzelerin yenilenme, geliştirilme, tanıtma ve sergi faaliyetleri ile bu yönetmeliğin 4 üncü maddesinde belirtilen hizmetlerin yürütülmesi için sarf olunur." Yönetmelik hükümlerini Milli Savunma Bakanı ile Kültür ve Turizm Bakanı birlikte yürütecek.
FETÖ Elebaşı Darbenin Mesajını Yıllar Önce Bylock'tan Paylaşmış ABD'den Kuzey Kore'ye En Net Tehdit: Askeri Müdahaleye Hazırız
ABD Askerini Arkasına Alan YPG İyice Şımardı: Tüm Güçlerimizle Türkiye'ye Saldırırız

1