Aski'den Vatandaşlara Su Sayaçlarıyla İlgili Uyarı - Son Dakika

Aski'den Vatandaşlara Su Sayaçlarıyla İlgili Uyarı

15.01.2012 11:25
Aski'den Vatandaşlara Su Sayaçlarıyla İlgili Uyarı, System.String[]

ASKİ Genel Müdürü Kamil Kılıç, havaların iyice soğuduğu bu günlerde yaşanabilecek sayaç donmalarına karşı vatandaşları uyardı.

ASKİ Genel Müdürü Kamil Kılıç, havaların iyice soğuduğu bu günlerde yaşanabilecek sayaç donmalarına karşı vatandaşları uyardı.

Kılıç, yaptığı yazılı açıklamada, sayaçların izole edilmediği takdirde donarak patlayabileceğini ve çeşitli arızaların yaşanabileceğine dikkat çekti.

Meteorolojiden alınan bilgilere göre bu hafta Ankara genelinde soğuk bir hava dalgasının etkili olacağına değinen Kılıç, bu nedenle buzlanma ve don olayları yaşanmasının beklendiğini, havaların soğuması nedeniyle muhtemel don olaylarına karşı abonelerin su sayaçlarını korumaları için önlem almaları gerektiğini bildirdi.

Su sayaçların korunmasının önemine dikkati çeken Kılıç, sayaçların soğukta donmaması için bulunduğu yerin hava cereyanına karşı korunması gerektiğini, açıkta kalan sayacın, su borularının izocam, bez parçası, talaş, boru kılıfı gibi maddelerle kaplanarak korunmasının sağlanması gerektiğini kaydetti.

Kılıç, sayaçlar dışarıdaysa sayaç yerinin temiz, aydınlık ve rüzgar almayacak şekilde düzenlenmesi gibi bir dizi koruyucu önlemin de alınması gerektiğini ifade etti.

Sayaçların donma sonucu patlama yapabileceğini de belirten Genel Müdür Kılıç, su sayacının donarak patlaması halinde öncelikle vananın kapatılarak suyun kesilmesi gerektiğini bildirdi. Bu sayede hem diğer sayaçların da donmasının önüne geçileceğini hem de suyun boşa akmasının önlenmiş olacağını vurgulayan Kılıç, donan sayaçlar hiçbir şekilde ateş ve sıcak su ile açılmaya çalışılmaması gerektiğini vurguladı.

Kılıç, bunun tesisata ve borulara zarar verilebileceğini, bu tür sorunlarla karşılaşan abonelerin "Alo 185" No'lu arıza hattını veya 306 71 04 No'lu telefonları aradığı takdirde ekiplerin en kısa sürede arızaya müdahale ederek yardımcı olduklarını belirtti.

- ANKARA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Aski'den Vatandaşlara Su Sayaçlarıyla İlgili Uyarı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Miçotakis, Türkevi açılışına katılan Başpiskopos ile görüşmesini iptal etti 00:44 Miçotakis, Türkevi açılışına katılan Başpiskopos ile görüşmesini iptal etti MHP'den ihraç edilen Atila Kaya, zehir zemberek sözlerle partiyi bombaladı! Melih Gökçek yorumu çok konuşulur 23:00 MHP'den ihraç edilen Atila Kaya, zehir zemberek sözlerle partiyi bombaladı! Melih Gökçek yorumu çok konuşulur Aleyna Tilki, yurt dışına çıkarak veda paylaşımında bulundu 22:28 Aleyna Tilki, yurt dışına çıkarak veda paylaşımında bulundu
Orman işçisinin kaçırdığı 15 yaşındaki kız, barakada bulundu 22:00 Orman işçisinin kaçırdığı 15 yaşındaki kız, barakada bulundu Şemsiyelerinizi bugünden hazırlayın! Meteoroloji'den 4 bölgedeki 41 il için sağanak uyarısı 20:14 Şemsiyelerinizi bugünden hazırlayın! Meteoroloji'den 4 bölgedeki 41 il için sağanak uyarısı Fenomen doktor Berika Demir'in estetiksiz hali şoke etti 18:53 Fenomen doktor Berika Demir'in estetiksiz hali şoke etti
Son Dakika! Erdoğan'dan ABD-Türkiye ilişkileriyle ilgili açıklama: Şu an gidiş pek hayra alamet değil 18:14 Son Dakika! Erdoğan'dan ABD-Türkiye ilişkileriyle ilgili açıklama: Şu an gidiş pek hayra alamet değil 5 günlük evli çiftin kavgası ölümle bitti 15:51 5 günlük evli çiftin kavgası ölümle bitti
Advertisement